Czujnik abs czy sterownik abs ??

1998-2003 | silnik: S62B50
TheAnimal
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 19:52
Lokalizacja: Łęczna

Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: TheAnimal » śr cze 13, 2012 20:41

Mam taki mały problem , ale może zacznę od początku. Wywaliło mi nagle 3 kontroli , dsc , abs i wykrzyknij w nawiasie obok abs'u , podpiąłem pod kompa i okazało się że szlak mi trafił czujnik abs'u , prawy tył , kupiłem używany oryginał siemensa , poprzedni podczas wyjmowania się rozleciał. Po wymianie wszystko było ok , kontrolki zniknęły , nagle za parę dni znowu się pojawiły. Na kompie mi pokazuje że jakiś błąd obwodu miałem na tym właśnie kole , sprawdziłem instalację obok czujnika , sam czujnik , bo niemożliwym jest żeby czujnik mi się rozleciał w ciągu kilku dni. Aż tu nagle kontrolki mi pogasły , a teraz jest tak że przejadę kawałek to się zapalają , czasami jak zgaszę silnik gasną i tak w kółko , irytuje mnie to już strasznie ;/ . Miałem zamiar kupić oryginalny , nowy czujnik ATE i podmienić i zobaczyć czy będzie poprawa. Czy może sterownik abs mi siada ?? Macie jakieś pomysły ? Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: --==maly==---- » śr cze 13, 2012 20:55

Może być i sterownik i czujnik trzeba sprawdzić na komputerze jak to się zachowuje.
Niestety sterowniki często padają w e39/x5 wręcz nagminnie.
Gdybyś kupił nowy czujnik sprawa była by jasna.
Jeżeli nadal wywala prawy tył to zamień czujniki prawy z lewym i będziesz wiedział.

m!xeR
Posty: 254
Rejestracja: wt paź 18, 2011 18:18
Auto: scirocco r
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: m!xeR » śr cze 13, 2012 21:02

w E46 czujniki prawy/lewy nie są niestety wymienne ;/. Mało tego cena prawego i lewego jest diametralnie różna :D bardzo prawdopodobne, że podobnie jest w E39.

TheAnimal
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 19:52
Lokalizacja: Łęczna

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: TheAnimal » śr cze 13, 2012 21:12

Nowy czujnik ATE coś około 300 zł , naprawa sterownika abs 300zł , więc co by nie było to cena podobna , z tym że wolałbym wiedzieć dokładnie co i jak żeby nie naprawiać sprawnej rzeczy ;/

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: Bombel » śr cze 13, 2012 21:17

m!xeR pisze:w E46 czujniki prawy/lewy nie są niestety wymienne ;/. Mało tego cena prawego i lewego jest diametralnie różna :D bardzo prawdopodobne, że podobnie jest w E39.
Prawy i lewy są identyczne. Obstawiam sterownik, bardzo częsta usterka w E39.
Części do BMW M5 E39 i M3 E36/E46.

m!xeR
Posty: 254
Rejestracja: wt paź 18, 2011 18:18
Auto: scirocco r
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: m!xeR » śr cze 13, 2012 21:42

To ja mam jakieś inne niż wszystkie E46 bo u mnie lewy czujnik ABS nie pasował na prawej stronie.

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: saron22 » śr cze 13, 2012 22:07

--==maly==---- pisze: Gdybyś kupił nowy czujnik sprawa była by jasna.
Dlaczego sprawa bylaby jasna?? Nowe czujniki sie w ogole nie psuja??

TheAnimal
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 19:52
Lokalizacja: Łęczna

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: TheAnimal » śr cze 13, 2012 22:41

Z drugiej strony jakby był czujnik uszkodzony to by mi kontrolki nie zgasły tak nagle , poprzednim razem zgasły w momencie wymiany na sprawny czujnik , do tego czasu świeciły się cały czas. Chyba ten sterownik abs jednak -.-

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: --==maly==---- » śr cze 13, 2012 23:27

m!xeR pisze:To ja mam jakieś inne niż wszystkie E46 bo u mnie lewy czujnik ABS nie pasował na prawej stronie.
Coś masz pokombinowane w aucie bo normalnie w M3 e46 czujniki są zamienne może nie taka zwrotnica?
Dokładnie tak samo jest w e39 też można zamienić pisze to czego jestem pewny więc proszę nie mieszać.
saron22 pisze:
--==maly==---- pisze: Gdybyś kupił nowy czujnik sprawa była by jasna.
Dlaczego sprawa bylaby jasna?? Nowe czujniki sie w ogole nie psuja??
Używane części, które leżą w krzakach po kilka lat często zaraz po montażu potrafią chwilę pochodzić i padają a tak często przechowuje się w części w PL.
Ogólnie wiele używanych części,które długo leżą to się po prostu psują.
Nowy czujnik jest o wiele pewniejszym wyjściem i raczej wyklucza jego usterkę zaraz po montażu.
TheAnimal pisze:Z drugiej strony jakby był czujnik uszkodzony to by mi kontrolki nie zgasły tak nagle , poprzednim razem zgasły w momencie wymiany na sprawny czujnik , do tego czasu świeciły się cały czas. Chyba ten sterownik abs jednak -.-
Czujnik ABS czyta prędkość koła jak jest brudny lub wadliwy może być tak,że raz nie czyta i kontrolki świecą a zaraz czyta i kontrolki gasną. Poprzedni miałeś widocznie całkowicie uszkodzony.

Ale tak jak piszę zamienić czujniki jak nadal będzie pokazywał to samo koło to sterownik.

Konrad95x
Posty: 567
Rejestracja: wt sie 25, 2009 21:28
Auto: M5
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: Konrad95x » czw cze 14, 2012 18:04

bierz jeszcze pod uwage uszkodzenie pierscienia lozyska kola.mozna to sprawdzic na podnosniku z podpoetym podpoetym kompem.to skrajnosc ale warto sprawdzic przed zabawa ze sterownikiem.
Konrad
http://www.ktd.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

samsung
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 19, 2012 19:55
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: samsung » wt cze 19, 2012 20:02

a działa Ci licznik??

Ja mam podobny problem jak Ty... Świeci mi abs i po podpięciu do kompa wyskoczył błąd związany z czujnikiem lewego tyłu, odpiąłem go wyglądał na dobry, ale chciałem kupić nowy skoro ten nie działał... Założyłem jednak jeszcze ten stary i niespodzianka działa. Długo się jednak nie nacieszyłem gdyż po kilkunastu kilometrach znowu abs zaświecił. I obecnie raz mi świeci a raz nie... nie wiem co może być powodem. Ale abs jest najmniejszym problemem bo jazda bez niego mi nie przeszkadza, gorsze jest to, że nie działa mi LICZNIK zawsze wtedy gdy kontrolka od abs się świeci, nie pokazuje mi ile jadę ale też nie przybywa kilometrów a komputer nie pokazuje spalania...

Czy ktoś ma pojęcie co może być nie tak?

TheAnimal
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 19:52
Lokalizacja: Łęczna

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: TheAnimal » wt cze 19, 2012 20:12

Licznik mi działa normalnie , Tobie nie działa bo masz walnięty ten czujnik na lewym tyle , stamtąd czujnik pobiera prędkość. U mnie problemem był ten używany czujnik , kupiłem nowy czujnik ATE , podmieniłem i wszystkie problemy póki co znikły i żadna kontrolka mi się nie świeci już :mrgreen: , Tobie bym polecał to samo - kup nowy czujnik ;)

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czujnik abs czy sterownik abs ??

Post autor: saron22 » wt cze 19, 2012 20:20

Skoro komp wykazal lewy tylny czujnik to pasowaloby sprawdzic sam czujnik i jego obwod. Jesli obwod jest dobry to czujnik do wymiany. A predkosciomierz nie dziala poniewaz uklad "liczy" kilometry wlasnie za pomoca czujnikow ABS.

ODPOWIEDZ