M3 competition interlagos

Santino
Auto: M3 e46 competition

Re: M3 competition interlagos

Post autor: Santino » wt lip 23, 2019 09:02

mysle ze same barany wzmacniaja ten efekt, bo robi sie glosniej bez katow, kusi mnie jeszcze wstawienie wlasnie cos w stylu xpipe supersprinta z rezonatorem i zaraz za nim wspawanie klapy wydechu

Santino

Post autor: Santino » sob lip 27, 2019 16:16

Przy weekendzie stwierdzilem ze zabiore sie w koncu za regulacje zaworow, kupilem zestaw plytek, dokladny szczelinomierz i "narzedzie" bmw do wyjmowania, bogaty w wiedze z Youtube zabralem sie za robote, w zasadzie kilka zaworow ale to raczej zeby byly ciasniejsze. a tylko 2 byly poza skala.
Obrazek
Obrazek
No ale cyrki zaczeły sie pozniej, czasem wyskakiwal mi blad vanosa na walku ssacym ze jest poza skala, no to podobna sytuacja blokada rozrzadu kupiona i do dziela, jako ze ssacy udalo sie usawic natomiast wydechowy nie brakowalo dosc duzo, dlatego padla decyzja o wyjeciu vanosa i dzieki motoryzacyjnym bogom
bo zastalem 4 urwane sruby trzymajace kolo zebate do walka ssacego, i 2 na ostatnim wlosku, czyli jednak znana wada s54 tutaj na ostatnia chwile udalo sie uniknac spotkania zaworow z tlokami.
Co ciekawe BMW wypuscilo poprawione te srubki, mocniejsze tak wiec, przy okazji zamowilem juz wszystko, stwierdzilem ze zrobie od razu slizg lancucha ktory tez lubi peknac, no i jak juz mam to wszystko wykrecone to zamowie nowe uszczelki beisana i przeserwisuje sam vanos
Tak wiec przestroga dla wszystkich posiadaczy s54 nie tylko panewy moga zgranatowac ten motor ;)
Obrazek
Obrazek

saron22

Post autor: saron22 » pn lip 29, 2019 22:20

Ty niedzielę tylko dobrze na tacę daj bo szczęścia miałeś naprawdę dużo.

Santino

Post autor: Santino » czw sie 01, 2019 11:31

Dokładnie udalo sie na ostatnia chwile

Czekajac na beisana z anglii
Przykrecilem nowe poprawione srubki wałków, czyli tak jak polecaja najpierw gwinty wyczyszczone brake cleanerem, i locktight na gwinty, dokrecanie na 12Nm
Obrazek
Obrazek

No i od razu wymienilem górny slizg łańcucha ktore wycieraja sie i pekaja, jak widac u mnie też to było
Obrazek

Obrazek

Santino

Post autor: Santino » wt sie 06, 2019 23:50

Wczoraj w koncu dotarly teile od beisana, i po robocie skonczylem misje
Najpierw rattle kit, moje oski nie mialy luzow wzdluznych, ale stwierdzilem ze zrobie raz ale wszystko
Obrazek
Solenoidy vanosa wyczysczone brake cleanerem, wlacznie z kanalami wewnetrznymi i filterm
oraz nowe uszczelki listwy uszczelniajacej
Obrazek
Wsystkie uszczelkie vanosa wymienione
pompe olejowa oddalem do nawiercenia wzorem beisana na ciasniejsze pasowanie, zeby uniknac w przyszlosci urwania
Obrazek
Dekiel wymylen z grubsza
Obrazek
nowe uszczelki elringa swoja droge prawie 400zl tak wiec nie tanie, glowa w sumie w dobrym stanie byla, ale okulary czuc bylo ze sa juz twarde, tak czy inaczej wymienilem
Obrazek
Reszta oringow miedzianych i innych oczywiscie tez
Fura poskladana i odpalona, chodzi ladnie, troche zabawy bylo z ustawieniem rozrzadu, ale DYI na youtubie i manula beisana bardzo fajnie wszystko wyjasniaja, teraz pewnie jak bym mial robic to bym sie obrobil w 10godzin bo wiem jakie czesci i co trzeba zrobic :)
tak czy inaczej oceniam poziom trudnosci misji na 6/10
beisan zaleca 300km jazdy zanim sie wszytsko ulozy, po tym czasie oczywiscie skocze na hamownie zobaczyc co wykres powie :)

Awatar użytkownika
Juras
Auto: M4 LCI ZCP 6b; M50B30 E36coupe

Post autor: Juras » pt sie 09, 2019 19:53

8)
Obrazek

Przemooo

Post autor: Przemooo » wt sie 20, 2019 23:34

Jeśli ośki nie miały luzu wzdłużnego to nie powinno być grzechotania na moje oko.
Dobrze, że udało się na czas załatwić temat z tymi śrubkami!

ODPOWIEDZ