Apel do posiadaczy BMW e46 M3

2000-2006 | silnik: S54
dober
Posty: 74
Rejestracja: pt gru 18, 2015 14:42
Auto: e92 M3
Lokalizacja: Łódź

Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: dober » pn paź 09, 2017 12:25

Witam, zaproponowałem Panu Pertyn Ględzi z YouTube, który rzeczowo opisuje samochody, w tym niedawno zrobił test BMW e39 M5, aby porównał ''Piątkę'' do e46 M3.
Wiadomo od dawna tworzy się spór, która eMka jest lepsza, bardziej sportowa i szybsza, wyżej wymieniony Pan z YouTube mógłby rozwiać nasze wątpliwości.
Sam niebawem stanę przed wyborem M5 czy M3, ciągle nie mogę się zdecydować co dla mnie i dla wielu użytkowników forum będzie lepszym wyborem.
Obecnie mam e34 540 i wiadomo dźwięk V8 przemawia do mnie, aby brać nawet z tego względu M5, ale z drugiej strony M3 jest bardziej sportowym samochodem, więc wybór jest ciężki.

Mam do użytkowników e46 M3 ogromną prośbę - zgłaszajcie się do tego Pana, który przeprowadzi rzetelny test i porównanie, jakie e46 M3 ma wady i zalety.
Na YouTube nie ma żadnego polskiego test tego modelu, o M5 niedawno powstał, można go obejrzeć pod tym linkiem.

https://www.youtube.com/watch?v=ke2UhT4kHYE" onclick="window.open(this.href);return false;

Kontakt do Pana Pertyn Ględzi meilowy: pertyn@pertyn.com


Pozdrawiam.

MatiM3
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 20:38
Auto: m3 e92

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: MatiM3 » pn paź 09, 2017 13:25

Witam, fajnie by było przejechać się dwoma modelami i wybrać który tobie bardziej pasuje. Rozumiem również, że czasami jest to utrudnione z różnych powodów, i takie filmiki mogą dać wiele. M3 e46 jak i M5 e39 są świetnymi samochodami i każda ma coś w sobie wyjątkowego:) pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: --==maly==---- » pn paź 09, 2017 14:54

Dla mnie te jego testy są bardzo słabe i w życiu nie dał bym mu swojego auta do testów.

pauldv8
Posty: 268
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 20:18
Auto: x

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: pauldv8 » pn paź 09, 2017 15:00

przecież on w tym teście pomylił się kilka razy i ogólnie nic nie przetestował oprócz dawania w pędzel od czasu do czasu na trasie ;)

dober
Posty: 74
Rejestracja: pt gru 18, 2015 14:42
Auto: e92 M3
Lokalizacja: Łódź

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: dober » pn paź 09, 2017 15:04

No niby macie racje że parę razy się pomylił, ale z tego co później w komentarzach się tłumaczył, wynika że tak mu ten samochód przedstawiano na jakiś targach o ile dobrze pamiętam, trzeba by było popatrzeć na komentarze.

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: saron22 » pn paź 09, 2017 19:40

--==maly==---- pisze:Dla mnie te jego testy są bardzo słabe i w życiu nie dał bym mu swojego auta do testów.
Faktycznie ten Pertyn ględzi. Nie idzie go słuchać.

Awatar użytkownika
Sieniek
Posty: 184
Rejestracja: sob mar 22, 2014 02:41
Auto: BMW M3 E46/Yamaha R1
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: Sieniek » pn paź 09, 2017 21:13

No ale to nie tłumaczy jego pomyłek, jeśli nawet nie raczył się przygotować do "testu" to co to wszystko jest warte...? Najlepiej poproś kogoś z okolicy z forum(za flaszke) kto ma jeden z samochodów żeby cie przywiózł podpowiadał trochę o jego eksploatacji, wadach i zaletach i sam ocenisz jakie auto wolisz bo takie testy nie są dla potencjalnego kupca tylko dla ludzi Internetu którzy i tak sobie takiego samochodu nie kupią. Każdy ma inny gust i to co komuś się podoba nie koniecznie tobie się spodoba i potem będzie problem bo ktoś mi tak doradził...
“Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” ― Jeremy Clarkson

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: Bombel » pn paź 09, 2017 21:33

Ja miałem dziesiątki M5 E39 i M3 E46 i nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, że lepsze jest M5 albo M3.
Obydwa wozy służą do innych celów, mają wspólny mianownik, ale jest ona bardzo niewielki.
Ja z perspektywy dzisiejszego czasu wybieram w ciemno M5 E39, bo M3 E46 na dzisiejsze czasy jest po prostu za wolne, a uważam, że szybkość (szczególnie w zakrętach) to była jego największa zaleta.
M5 E39 ma niesamowity dźwięk, bardzo fajne wykończenie, wyposażenie, jest bardzo wygodne i ma niesamowity moment z dołu.
Pana Pertyna wyłączyłem po 5 minutach, a i tak 4,5 się męczyłem, kurde jak można pieprzyć takie rzeczy o przycisku SPORT i nie doczytać poprawnej wartości momentu obrotowego?
Części do BMW M5 E39 i M3 E36/E46.

Awatar użytkownika
yakuza
Posty: 245
Rejestracja: czw lip 29, 2010 08:38
Auto: M5f10,750f01,335f30,e46v8m62
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: yakuza » wt paź 10, 2017 09:15

saron22 pisze:
--==maly==---- pisze:Dla mnie te jego testy są bardzo słabe i w życiu nie dał bym mu swojego auta do testów.
Faktycznie ten Pertyn ględzi. Nie idzie go słuchać.
wytrzymałem 3 minuty na sile i tez bym mu nie dal swojego auta na testy

mrfac
Posty: 58
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 13:57
Lokalizacja: warszawa

Re: Apel do posiadaczy BMW e46 M3

Post autor: mrfac » pn paź 16, 2017 12:42

Oj już przestańcie z tym najazdem na Pertyna, czy jak mu tam :)

Fakt, ma dziwny sposób wypowiedzi i jest z deka denerwujący, tym swoim, no tak, ględzeniem :) I pewnie się myli, i pewnie się nie zna, przecież wszyscy znają się lepiej... taka to już nasza narodowa cecha.

Nie to żebym jakoś szczególne przepadał za jego, ponownie ględzeniem, bo jest mi ono kompletnie obojętne, bo po prostu rzadko go "podziwiam" na Utube. Tym niemniej coś tam robi, widać, że robi to z pasją, a oglądając odcinek o M5 naprawdę na końcu moich oczekiwań było usłyszenie czy ma 300nM czy pińćset.
Mi podobało się, jak mimowolnie twarz "dziadkowi" się rozciąga w uśmiechu, gdy w tle zaczynał grać silnik...

Naprawdę ktoś, coś jest w stanie dodać do setek recenzji e39, czego by, szanowni użytkownicy tego forum, nie wiedzieli? :)

A co do meritum.

Posiadałem zarówno e39 m5, jak i 540 ( tą akurat jeszcze dalej mam), jak i moje oczko w głowie czyli e46 m3 *( mam już je chyba z 10 lat :D ) :)

Powiem ci tak, po kilku dniach z chęcią przeskakuję z m3 do 540i, nareszcie da się normalnie jechać, nie warczy, nie telepie :) Co nie zmienia faktu, że po kilku dniach/tygodniach nie mogę się doczekać przejażdżki m3... I o ile 540 bym sprzedał, tak M3 nie za bardzo...

Moim zdaniem jest dokładnie tak jak napisał Bombel - to są zupełnie inne wozy - w piątce jestem w stanie jechać 80 i nic mnie nie popycha, aby gnać. W m3, mimo iż nie zawsze się chce, to jakoś coś kusi - no naciśnij, no naciśnij :P Kompletnie inne samochody! najlepiej mieć dwa, a do tego kolejne do codziennej jazdy :D

Dla mnie E46M3! Ale to tylko w konfiguracji ono + kolejne auto do codziennej jazdy. Jeśli miałoby być jedno na placu ( czego osobiście nie widzę... fakt, że żonka by się ucieszyła :D) to wybrałbym M5.

To takie moje - podkreślam słowo MOJE - trzy gorsze w temacie.
I proszę, bez nerwów ( ostatnio obserwuję jakąś straszną nerwówkę na forum )...

ODPOWIEDZ