Jak dbać o klasyka?

Ogólnie zwiazane z BMW ///M
Awatar użytkownika
matt01
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 23:40
Auto: M5 E39

Jak dbać o klasyka?

Post autor: matt01 » wt mar 24, 2015 18:21

Witam , może temat wyda się Wam banalny.W związku z tym ,że to moja pierwsza M i przeważnie stoi miesiąc lub dłużej w garażu chciałbym prosić bardziej doświadczonych użytkowników o porady lub jakieś detale na ,które zwrócić uwagę.Według mnie najważniejsze jest to ,aby auto stało w garażu umyte ,nawoskowane i co najważniejsze SUCHE ,żeby wigloć się nie tworzyła a później rdza.Tak naprawdę moja wiedza na tym się kończy.Aha, po każdym myciu zawsze przecieram uszczelki silikonem w spray'u.Prosiłbym o wskazówki i detale na co zwracać uwagę.Dla przykładu jak mało jeżdżę tzn. ok. 100 km i spowrotem do garażu to odpinać akumulator po każdej jeździe czy lepiej go nie odpinać bo może się coś zepsuć w elektrycę?Czy z drugiej strony jak odepnę to "sterowniki sobie odpoczną" :grin: .Co sądzicie o pokrowcach ,warto ?Jeśli ktoś posiada sprawdzony prosiłbym podać model takiego pokrowca.Nie myślcie ,że jestem chory na punkcie tego auta ale wolę ,żeby jej nic nie dolegało ja mogę się nie znać i na pierwszy rzut oka może być wszystko ok a ja poprostu mogę coś przeoczyć.Pozdrawiam :grin:

Awatar użytkownika
listek
Posty: 459
Rejestracja: pt paź 31, 2008 19:53
Auto: M3 3.0, M3 E46
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: listek » wt mar 24, 2015 22:01

tez bym był zainteresowany opinią na jakiś pokrowiec na auto
zarejestruj swoje ///M na
www. bmw-motorsport.pl

chudini3
Posty: 501
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:58
Auto: GTR 90', CL600 93'

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: chudini3 » śr mar 25, 2015 12:09

Moja m-ka stoi 5 miesiecy w okresie zimowym.
Pokrowiec polecam ale... Nie badziew z allegro tylko coś porzadnego, jak do porsche, ferrari itd. Musi byc to z dobrego, oddychajacego materialu. Pokrowcem mozna przykryc auto tylko jak jest garazowane w suchym, przewietrznym garazu, inaczj pod pokrowcem bedzie sie zbierac wilgoc.
Co do smarowaniwa uszczelek to troche przesadzasz. Jesli auto stoi dluzej nieruchomo to trzeba co jakis czas obrocic kola aby opony sie nie uszkodzily.
Nie polecam odpalania auta tak aby pochodzil i gasic bo to ma tylko negatyne konsekwencje, powinno sie zalac bak paliwa do pelna, zabezpieczyc wszytkie gumowe elementy zawieszenia, ukladu chlodzenia itd.
Temat rzeka

Awatar użytkownika
matt01
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 03, 2014 23:40
Auto: M5 E39

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: matt01 » ndz mar 29, 2015 00:21

dzięki chudini3 , z tym odpaleniem masz w 100% rację jak miałem hondę cbr wolałem nie odpalać przez całą zimę tylko tak jak mówisz bak do pełna i eliminować wilgoć.Temat rzeka jest jak najbardziej dlatego każdy ma tam jakieś swoje doświadczenie jak najlepiej zadbać.Generalnie lepiej zapobiegać niż leczyć i tego każdemu życzę ,aby ///M nasze były zadbane i zdrowe w 100% .Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: Venom » ndz mar 29, 2015 12:30

Dobrze zadbać o dodatkową wentylację w garażu, ja osobiście mam wentylację sterowaną czasowo, którą się włącza 3 razy dziennie na 3h. Oczywiście garaż też powinnien być suchy i wolny od wilgoci.

Pokrowiec wg mnie jest zbędny, choć sam używałem przez jakiś czas.
Obrazek
Po dłuższym czasie bez pokrowca auto jest lekko zakurzone, ale nie szkodzi to na lakier w żaden sposób.

Jeśli nie masz ubytków prądu to nie musisz odlączać akumulatora w trakcie sezonu. Na zimę natomiast ja zawsze zabieram do domu.
Przy długim postoju warto od czasu do czasu popompować hamulcami, skręcić kierownicą, wcisnąc sprzęgło, zmienić biegi - bez odpalania.
Pełny bak, na pewno na plus.

albercik
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 04, 2015 20:33
Auto: BMW

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: albercik » czw kwie 02, 2015 10:01

listek pisze:tez bym był zainteresowany opinią na jakiś pokrowiec na auto
Swego czasu w Lidlu były fajne pokrowce samochodowe. Kupowałem przed ubiegłą zimą - używałem i pokrowiec w ogóle nie jest zniszczony. Tej zimy nie zakładałem, bo nie była ona aż tak sroga. Jakiś czas temu znowu widziałem w koszykach Lidlowskich, że były pokrowce, więc trzeba po prostu śledzić ofertę, na pewno jeszcze będą nie raz.

musisz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 03, 2015 01:38
Auto: a6

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: musisz » sob kwie 04, 2015 15:14

Mój luby kiedyś właśni chciał kupić w takich tanich miejscach jak Lidl,ale nie było nigdzie. Wbrew pozowim często nie ma co kupować drgoich rzeczy albo nie kupować bo miejsce nieodpowiednie..a tak wnioskuję po wyśmiewczym komentarzu powyzej.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: --==maly==---- » sob kwie 04, 2015 16:16

Gówniany pokrowiec rysuje lakier i nie oddycha większe szkody niż bez niego także jak kupować to porządne.

Awatar użytkownika
listek
Posty: 459
Rejestracja: pt paź 31, 2008 19:53
Auto: M3 3.0, M3 E46
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: listek » sob kwie 04, 2015 18:33

pewien fachowiec powiedział, że bardzo dobry pokrowiec kosztuje ok 800 pln
zarejestruj swoje ///M na
www. bmw-motorsport.pl

albercik
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 04, 2015 20:33
Auto: BMW

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: albercik » ndz lip 05, 2015 22:04

Ja znalazłem za 300, ale okazało się, że to niezły szmelc! Tak, że z własnego doświadczenia ostrzegam - lepiej na tym nie oszczędzać.

Awatar użytkownika
listek
Posty: 459
Rejestracja: pt paź 31, 2008 19:53
Auto: M3 3.0, M3 E46
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: listek » wt paź 27, 2015 22:41

http://allegro.pl/plandeka-3-warstwy-bm ... 72521.html" onclick="window.open(this.href);return false;
zarejestruj swoje ///M na
www. bmw-motorsport.pl

anglik
Posty: 143
Rejestracja: czw sie 02, 2012 14:37
Lokalizacja: POLSKA

Re: Jak dbać o klasyka?

Post autor: anglik » pt gru 18, 2015 20:56

pod pokrowiec auto musi być czyste inaczej mamy porysowane całe auto ...

ODPOWIEDZ