Pomocy - Kierownica BMW M performance v2 dla BMW M3 e92

Ogólnie zwiazane z BMW ///M
theripper_0
Posty: 3
Rejestracja: ndz wrz 02, 2018 23:13
Auto: e92

Pomocy - Kierownica BMW M performance v2 dla BMW M3 e92

Post autor: theripper_0 » wt wrz 08, 2020 16:23

Cześć,

pojawił się u mnie dość nietypowy problem wynikający z tego, że po prostu zostałem wprowadzony w błąd. W marcu tego roku zamówiłem przez platformę allegro kierownicę BMW M performance v2 dla BMW M3 e92. Jak wiadomo nie często się trafiają takie podzespoły na rynku wtórnym i zachęcony trochę niższą ceną, jako że to była używka choć deklarowana jako niemal idealna, podjąłem się negocjacji i w końcu kupiłem kierownicę.
Sprzedający oczywiście deklarował, że miał tą kierownicę w swoim m3, co teraz wydaje mi się bujdą, i że jest to komplet nie wymagający żadnych dodatkowych elementó poza modułem airbag, czyli tzw plug & play. Z racji, że czas w jakim kupowałem tą kierownicę zbiegł się z ogłoszeniem epidemii, i chaosem w wielu branżach, montaż tej kierownicy znacznie mi się wydłużył, dodatkowo oczekiwałem za dostawą customowych łopatek do tej kierownicy. Od razu jak miałem komplet potrzebnych rzeczy oddałem kierownicę do przełożenia i mechanik, który miał mi tą kierownicę przełożyć zagłębił się w instrukcję a także demontując osłonę kolumny sprawdził oryginalny zawijak, czy jest szansa, że da się do tego podłączyć bo już na tym etapie miał wątpliwość co do tego czy zestaw jest kompletny i czy będzie pasował bez zawijaka. Okazało się, że jest tak jak podejrzewał, że zawijak M performance różni się od oryginalnego.Finalnie okazało się, że przy zestawie tej kierownicy brakowało taśmy zawijaka
https://www.ecstuning.com/b-genuine-bmw ... 302165395/
https://www.turnermotorsport.com/p-2038 ... -bmw-part/

Wszędzie gdzie są dostępne zdjęcia całęgo zestawu w sklepach internetowych ten element powinien byćw zestawie, podobnie na dedykowanej instrukcji oraz materiałach instruktażowych dostępnych na forach.

Teraz tutaj kieruję swoją prośbę do was, którzy być może posiadali taką kierownicę i ją przekłądali bądź mieli w ręku i widzieli jak wyglądał cały komplet. Pytanie brzmi czy zawijak przy montażu kierownicy BMW M perfomance powinien zostać wymieniony i czy w zestawie powinien znajdować się zawijak dedykowany do tej kierownicy ? Kierownica ma dodatkowe funkcje związane z elektroniką a więc siłą rzeczy zawijak powinien mieć dodatkowe wyjście lub odostępniać wolne piny do podłączenia tych funkcjonalności.

Kolejną rzeczą jest, że kierownica którą dostałem jest przeznaczona do auta z manualną skrzynią biegów a nie do auta ze skrzynią DCT/DKG. A więc czy ktoś z was miał taką kierownicę? czy mogłą ona nie mieć zawijaka? Wielkie dzięki za każdą pomoc bo sprawa już wylądowałą na policję i zaraz także będzie zakładana sprawa w sądzie, a więc każde dowody lub potwierdzenie mojego stanowiska jest na miarę złota

ODPOWIEDZ