Problem z SMG

2005 - 2010 | silnik: S85B50
grodzish
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 08:34
Auto: e60 M5
Lokalizacja: inowrocław

Problem z SMG

Post autor: grodzish » czw wrz 17, 2015 19:10

Witajcie, po 7-iu miesiącach użytkowania pojawił się problem ze skrzynią. Kilka razy rano po całonocnym postoju przy włączaniu zapłonu skrzynia miała problemy ze zrzuceniem biuegu na luz, czy to ze wstecznego czy z jedynki, zapalało się czerwone koło zębate-błąd który po 1-2 sek. znikał i bieg zrzucało. Nie zawsze się tak działo, zawsze po dłuższym postoju.
Będąc tydzień temu w trasie zauważyłem , że przy włączaniu wyższego biegu rosły na chwilę obroty, postanowiłem zmienić sprzęgło. Stara tarcza okazała się jeszcze dość ok, choć przypalona w paru miejscach. Po założeniu zestawu skrzynia nie chce przejść adaptacji ostatniego poziomu, nie zrzuca ze wstecznego, adaptacja nie skończona. Zawory wszystkie pracują, padło na sterownik, założyliśmy inny, niestety to samo. W tej chwili skrzynia ma problem z zapięciem drugiego biegu i redukcją na drugi. Coś zaczyna walić, włącza się błąd, czerwone kółko, dwójki nie ma . Pozostałe biegi zapina i redukuje bez problemów.
Szukać już drugiej, jeśli tak może ktoś z Was coś ma pewnego, czy jeszcze można coś pogrzebać, może w samej skrzyni?

Awatar użytkownika
Norberte30
Posty: 252
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:18
Auto: M3 e36 3.2 SMG Estoril
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z SMG

Post autor: Norberte30 » czw wrz 17, 2015 23:31

Mi w e36 czyli SMG I kiedyś nie wrzucała wstecznego, R migało i bieg nie wchodził. Okazało się, że winny był wybierak ten pod samochodem wbijający biegi. Wiem, że to może nie ta sama skrzynia, ale metoda działania podobna, może Ci to pomoże.

grodzish
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 08:34
Auto: e60 M5
Lokalizacja: inowrocław

Re: Problem z SMG

Post autor: grodzish » pt wrz 18, 2015 08:54

U mnie trochę inny objaw, ale dzięki za podpowiedź

woo1
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 27, 2015 22:26
Auto: E46 M3 SMG
Lokalizacja: Jawornik

Re: Problem z SMG

Post autor: woo1 » sob wrz 19, 2015 15:27

jakie masz błędy ?
Podpinałeś pod icom-a ?

grodzish
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 08:34
Auto: e60 M5
Lokalizacja: inowrocław

Re: Problem z SMG

Post autor: grodzish » sob wrz 19, 2015 18:27

Na szczęście problem opanowany, przeczyściliśmy wszystkie wtyczki, i jeszcze raz adaptacja, za pierwszym razem nie przeszło, zamienilismy sterownik i wszystko poszło :D . Śmiga aż miło, dzięki za zainteresowanie problemem :one:

ODPOWIEDZ