M4 F82 LCI manual

2014 - | silnik: S55B30
smgg
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 03, 2021 21:52
Auto: M4 F82

M4 F82 LCI manual

Post autor: smgg » pn maja 03, 2021 22:11

Witam wszystkich, moj pierwszy post :smile:
Szukam informacji odnosnie wrazen z jazdy M4 F82 ze skrzynia manualna vs. automat, znam mniej wiecej prace automatow, ale nigdy nie mialem do czynienia ze skrzynia manualna - czy ktos, kto ma/mial doswiadczenie z jazdy oboma skrzyniami w M4 moglby podzielic sie wrazeniami, jak wypada szeroko rozumiana przyjemnosc z jazdy manualem w M4, co to za skrzynia i czy ma jakies slabe punkty ? Sam wolalbym manuala, ale biorac pod uwage dopracowanie nowych automatow w BMW badam temat, czy warto brac :smile: Jakie sa tez Wasze odczucia w kwestii odsprzedazy manuali w Polsce? Patrze na egzemplarze LCI (po 2017)

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: M4 F82 LCI manual

Post autor: Juras » pn maja 03, 2021 23:56

Manual jest bardziej angazujacy, potrafi dac sporo satysfakcji zarowno jak sprawnie wbijesz bieg podczas szybszej jazdy jak i podczas przegazowek przy redukcjach. Nie polecam tego robic zbyt czesto ale sama swiadomosc, ze mozesz sobie strzelic ze sprzegla tez jest fajna. Manual jest o ok 60kg lzejszy, ma nieznacznie wyzsza predkosc maksymalna (pomijalnie ale tak jest) i mniejsze ryzyko awarii - zarowno od strony samej skrzyni jak i crank huba - poczytaj sobie co to jak nie wiesz. Jak dla mnie ma zbyt duzy skok lewarka wiec od dawna nosze sie z zamiarem montazu short-shiftera, ktorego fabryczny brak w mojej ocenie jest zwyklym bledem bmw.

DKG jest mega. Super szybka, do tego launch control i tez dobre przegazowki przy redukcjach, nawet jesli robi to za Ciebie komputer. Oprocz tego lopatki, wygoda automatu no i oczywiscie troche lepsze osiagi.

W sprawie sprzedazy to za 10 lat jak juz ja ewentualnie pogonie to napisze jak poszlo :wink: Pamietaj, ze im starszy model bmw tym bardziej wzrasta popularnosc manuala ale z kolei starsze skrzynie typu SMG byly tez duzo mniej dopracowane (wolniejsze, szarpaly, itp).

ODPOWIEDZ