czy stać mnie na M5 e39

1998-2003 | silnik: S62B50
Awatar użytkownika
boogie
Posty: 753
Rejestracja: czw cze 07, 2007 20:27
Auto: M Sechs
Lokalizacja: W-wa

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: boogie » czw lut 02, 2012 00:25

Nie wiedziałem, że można kupić taki zestaw naprawczy osobno.
Pozdrówka!

Dominik86
Posty: 16
Rejestracja: pt paź 07, 2011 10:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: Dominik86 » czw lut 02, 2012 11:22

tak swoją drogą, jaka jest przyczyna częstego psucia się tych vanosów? wadliwy projekt?

Awatar użytkownika
boogie
Posty: 753
Rejestracja: czw cze 07, 2007 20:27
Auto: M Sechs
Lokalizacja: W-wa

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: boogie » czw lut 02, 2012 12:51

dokładnie.
Również wymiany oleju longlife przy 10w60 dołożyły swoje....
Pozdrówka!

BKMM
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 18, 2009 20:59
Lokalizacja: Poznan

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: BKMM » czw lut 02, 2012 13:26

Ja wymieniam olej co ok 7000km i uważam, że tak się powinno w tego typu autach.
Moja poprzednia M5 przy takiej częśtotliwości wymian przez 40.000km sukcesywnie paliła coraz mniej oleju :)
Ale i tak trzeba się ze zużyciem oleju liczyć w przedliftach, co też ich nie dyskwalifikuje one tak poprostu mają i to nie znaczy, że zaraz silnik padnie.

Co do Vanosów to bez przesady one aż tak częśto się nie psują. Poprostu panuje ogólny mit który powstał z powodu niewielkiej wiedzy na ten temat. Ludzie myślą, że jak padnie Vanos to trzeba wymienić cały za 14.000zł.
Z Vanosami jest trochę jak ze skrzynią automatyczną np. ile kosztuje nowa automatyczna skrzynia do RS6? nie wiem ale miałem S4 i wiem, że nowy manual do S4 kosztuje 24.000zł w serwisie... automat do RS6 pewnie dwa razy tyle co nie znaczy, że nie da się go naprawić i to za dużo mniej.


Z doświadczenia:

Po pierwsze polecam wszystkim wymianę oringów na cewkach wewnątrz Vanosu. To jest 8 oringów na Vanos - 16 na całe auto koszt 300zł w serwisie.
Nie wiem jak w poliftach, ale w przedliftach to jest wada fabryczna! Oringi te kamienieją (dosłownie) przez co ciśnienie oleju (które steruje pracą Vanosa) nie jest utrzymywane - powoduje to spadek mocy - czasem nawet powstają wycieki na zewnątrz. Wtedy cewki które sterują elektrozaworami pływają w oleju co chyba im nie służy...

Druga sprawa to właśnie awaria samych cewek - w jednym vanosie są 4 i można wymienić tylko wszstkie 4 naraz (jest to jeden element wg serwisu) kosztują w 3500zł albo można je wymintować z używanego Vanosa i wymienić nawet samemu w garażu.

Trzecia sprawa to klekot, który nie wpływa na moc, ale podobno (nie wiem bo tego nie robiłem) można go usunąć za ok 1000zł + robota kupując części z drvanos lub mrvanos.
Bardziej problematyczny jest już sam montaż bo trzeba zdemontować całe Vanosy a to już nie każdy warsztat potrafi.

Trochę się rozpisałem... ale uważam, że wcale nie jest z tymi Vanosami tak źle jak plotka niesie. Z awarią całego vanosu się nie spotkałem i myślę, że to mało prawdopodobne.

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: allcar » ndz lut 05, 2012 00:00

--==maly==---- pisze:Vanosy to niestety zmora M5 nie wiem czy kiedykolwiek widziałem jakąś M5 w której całkowicie nie było słychać vanosów w każdej coś tam grzechotało ciszej lub głośniej.
Zaręczam, że widziałeś, trzy razy przynajmniej :wink:
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lassie
Posty: 476
Rejestracja: pn gru 27, 2010 14:04
Auto: Świniolot M3
Lokalizacja: Pomorskie

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: Lassie » ndz lut 05, 2012 00:07

BKMM pisze: Z doświadczenia:

Po pierwsze polecam wszystkim wymianę oringów na cewkach wewnątrz Vanosu. To jest 8 oringów na Vanos - 16 na całe auto koszt 300zł w serwisie.
Nie wiem jak w poliftach, ale w przedliftach to jest wada fabryczna! Oringi te kamienieją (dosłownie) przez co ciśnienie oleju (które steruje pracą Vanosa) nie jest utrzymywane - powoduje to spadek mocy - czasem nawet powstają wycieki na zewnątrz. Wtedy cewki które sterują elektrozaworami pływają w oleju co chyba im nie służy...
Ciekawe, czy to nie ten sam materiał (Buna), który jest używany w o-ringach VANOS'a w S54...(Amerykanie ostro na to narzekają, oferują zamienniki z innej (lepszej) gumy).

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: --==maly==---- » ndz lut 05, 2012 11:52

allcar pisze:
--==maly==---- pisze:Vanosy to niestety zmora M5 nie wiem czy kiedykolwiek widziałem jakąś M5 w której całkowicie nie było słychać vanosów w każdej coś tam grzechotało ciszej lub głośniej.
Zaręczam, że widziałeś, trzy razy przynajmniej :wink:
Ty masz motor zrobiony od podstaw ale nigdy go nie słyszałem jak pracuje hehe

Awatar użytkownika
boogie
Posty: 753
Rejestracja: czw cze 07, 2007 20:27
Auto: M Sechs
Lokalizacja: W-wa

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: boogie » ndz lut 05, 2012 16:09

Nie przesadzaj Mały, bo znam kilka polftówek, gdzie z vanosa żaden dźwiek sie nie wydobywa, w tym moją własną
Pozdrówka!

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: czy stać mnie na M5 e39

Post autor: Bombel » ndz lut 05, 2012 16:11

Ja też znałem conajmniej jedną ;)
Części do BMW M5 E39 i M3 E36/E46.

ODPOWIEDZ