Dodatkowe audio w M5 z DSP

1998-2003 | silnik: S62B50
allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dodatkowe audio w M5 z DSP

Post autor: allcar » śr gru 24, 2008 09:13

Mam zamiar zamontować odtwarzacz DVD i ukryć go w schowku, monitory w zagłówki (dla dzieci, bo jak wiecie eMka jest use na codzień i w trasy), wzmacniacz i mała skrzynka do bagażnika.
Moje pytanka do osób co przetestowały i mogłyby podpowiedzieć (oczywiście mam WDS i mogę poszukać ale jak już ktoś wie to wolę zastosować się do wiedzy praktycznej)"
- czy skrzynkę podłączyć do tylnych głośników np. L- P+
- jak podłączyc Board Monitor i te cuda w zagłówkach aby obraz wyświetlal sie wszędzie ten sam
- którym kabelkiem (np. ze zmieniarki czy z innego) wzbudzić wzmacniacz (będzie używany tylko do skrzynki)
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bombel
Posty: 2367
Rejestracja: wt paź 10, 2006 00:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Dodatkowe audio w M5 z DSP

Post autor: Bombel » śr gru 24, 2008 21:02

allcar pisze:- czy skrzynkę podłączyć do tylnych głośników np. L- P+
allcar pisze:- którym kabelkiem (np. ze zmieniarki czy z innego) wzbudzić wzmacniacz (będzie używany tylko do skrzynki)
Uważam, że skrzynkę należałoby podłączyć przez dodatkowy/zewnętrzny wzmacniacz, bo przy seryjnym nagłośnieniu i prądzie, który idzie na tylne głośniki nie zagra wcale. Teoretycznie są przejściówki, które z kabli wyokoprądowych robią kable niskoprądowe (sygnałowe), dzięki którym można będzie podpiąć zewnętrzny piecyk, ale ja do takiego przekonania, chyba, że zastosować jakieś bardzo wysokiej jakości i przez to drogie. W moim M5 miałem zrobione przez elektronika wyjścia sygnałowe ze wzmacniacza fabrycznego, do którego podpiąłem zewnętrzne wzmaki.
allcar pisze:- jak podłączyc Board Monitor i te cuda w zagłówkach aby obraz wyświetlal sie wszędzie ten sam
Do tunera TV należy wpiąć się w kostkę w odpowiednie piny (nie pamiętam które, trzebaby doczytać) sygnał z DVD i ten sam sygnał dałbym do monitorów w zagłówkach, żeby nie kombinować, bo po co młodzieży ewentualne informacje o spalaniu?? ;)
Części do BMW M5 E39 i M3 E36/E46.

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dodatkowe audio w M5 z DSP

Post autor: allcar » pt gru 26, 2008 11:06

.....tak tak, źle się wyraziłem, oczywiście że skrzynka będzie podłączona za pomoca wzmacniacza, a połączenie monitorów z BM to po to że jak włączę dzieciom film to żebym z czasu sam mógł pooglądać (korki itp.) a co do spalania to wtedy można dodtkowe monitorki wyłączyć.

Jak ktoś w swoim E39M5 ma dołożoną skrzynkę i wzmacniacz to prosiłbym o info za pomocą którego kabelka (koloru) wzbudził wzmacniacz, ja tak myślałem żeby dołożony wzmacniacz wzbudzić za pomocą sygnału ze wzmacniacza seryjnego, a "sygnały dwźwięku" ściągnąć z tylnych glośników.
Czy ktoś mi powie do czego służy to coś co jest w schowku przed pasażerem z przodu, czy to nie jest przypadkiem złącze AV :?: :?: :?:
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ