Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

2008-2013 | silnik: S65B40
Scarface1987
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 05, 2019 10:57
Auto: Bmw m3 e90

Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: Scarface1987 » czw lip 25, 2019 23:44

Hej. Nie wiem czy w ogóle zaczynać ten post i opisać go w pełni czy tylko poruszyć kwestie finalną gdzie wzrosla mi temperatura oleju do 107stopni..
Czy to normalne po lekkim butowaniu :roll:
A tak od początku to na światłach spotkałem kolegę z Bmw e92 335 zrobiona na 350+ / 750nm i postanowiliśmy się zmierzyć:/ pierwszy start oczywiście podbiłem niepotrzebnie obroty i mieliłem w miejscu, po wbiciu dwójki to samo i dopiero gdy kolega był dwie długości dalej zacząłem go gonić przy koło 200 się zrównaliśmy i pewnie bym go zaczął mijać ale już hamowaliśmy do skrzyżowania. Drugi przejazd to ja dobrze wystartowałem tym razem z wyłączona trakcja i dla ścisłości mam manualna wiec może to tez ma znaczenie albo ze mnie chuj nie kierowca;p tak wiec zostawiłem go w tyle no i trzeci to już lecieliśmy z rolki gdzie już nie cisnalem do końca ale ogonie to kto wystartował lepiej ten miał przewagę.Dodam, ze mam już tylne opony na mega wyczerpaniu bo może maja 5mm bieżnika :oops:
Wrażenie mam takie, ze wróciłem do domu smutny bo kurwa nie widzę mega dużej różnicy w moim aucie względem jego a cenowo przepaść. Ostatnio ganiałem się ze świeżym mustangiem gt i z kolei to on mnie nie mógł objechać ale fakt, ze lecieliśmy w mieście a ja wyprzedzając auta lepiej się czuje w m3 bo w kwesti prowadzenia czuje ja doskonale. Ze światel gdzie byłem pierwszy siedzial mi na ogonie ale nie był w stanie wyprzedzić. Z równoległego na kolejnych światłach chujowo wystartowałem i była kiszka:p
Tak wiec dochodząc do konkluzji ze te wolno ssaki nasze są .... żeby nikogo nie urazić nie tak dobre jakbym chciał wiec pozostaje tylko kompresor:((
Ps. Odpowiedzcie mi w kwesti tej temperatury czy to normalne? Może to ta dzisiejsza pogoda i gęstość powietrza bo jest duszno ale czy po paru przejazdach ma prawo wzrosnąć ta temp oleju ?

pawel1234
Posty: 151
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 22:17
Auto: M3 E92 DKG

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: pawel1234 » pt lip 26, 2019 08:57

1. Doceń wiele innych rzeczy dzięki którym M3 to o niebo lepsze auto od 335i ( zawieszenie, prowadzenie, układ kierowniczy itp. ), moc to nie wszystko. Miałem zmodzone 335i, mam M3. Nie ma co porównywać tych aut. M3 E92 to już legenda, poczuj klimat tego auta.

2. 107st - nie ma się czym martwić. Przy jeżdzeniu po torze 125st to norma i o ile masz świeży olej to jest wszystko OK. Twój kolega z 335i miał na pewno w tych warunkach 120+, a na torze by mógł dojść do 140+

Awatar użytkownika
e39540
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 23:07
Auto: E60 M5 LCI; E61 520d LCI
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: e39540 » pt lip 26, 2019 09:46

Mogę się tylko podpisać pod tym, co napisał kolega. 107 stopni to jeszcze żadna tragedia, dobry olej spokojnie do tych 120-125 st dociągnie bez zerwania filmu olejowego.

Jeśli chodzi o osiągi - zawsze znajdzie się ktoś szybszy - wystarczy wsadzić dobrze zrobione 2JZ do starego E36 i można ganiac z rolki F90 M5 czy inne Huracany ;) ...ja bym się bradziej skupił na przyjemności jakie nasze auta dają w trakcie codziennych/weekendowych przejażdzek, ogólnego prowadzenia się, dźwięku, itp itd

A kolega raczej musi mieć faktycznie 350+, bardziej bym obstawiał 370-380, żeby iśc równo z M5

Scarface1987
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 05, 2019 10:57
Auto: Bmw m3 e90

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: Scarface1987 » pt lip 26, 2019 12:11

Oczywiście nie podlega dyskusji prowadzenie, rozłożenie masy auta oraz sama charakterystyka m3 z v8. Wlasnie w tym się zakochiwałem powoli wraz z czasem jeżdżąc swoją m3. Tak dla ścisłości mam sedana i to w sumie z przypadku ale bardzo mi się podoba jego niepozorność oraz dodatkowa funkcjonalność.
Byłem nawet swoja w górach na desce z boxem na relingach wiec to tez mnie mega cieszy ;p . Wracając do tego wczorajszego wieczoru i tego e92 kolegi to zwyczajnie byłem w szoku, ze to tak idzie i wcale bez krempacji staje przy tej mojej emce :/ choć te chmary dymu z wydechu tego diesla no cóż :shock:
On miał ja dobrze rzucona na glebę widać ze tez jest zwarta i szeroki laczek z tylu przypuszczam ze w podobnej szerokości do mojej. Ja swoją chce potraktować sprężynami eibach bo chciałbym mieć więcej kontroli przy dużej prędkości w zakrętach. Tak jak pisałem w innym poście przy zmianie sprzęgła chce rozważyć lekkie koło zamachowe i dosick sportowy choć później pewnie ten kompresor jeśli mam zostać przy swoim aucie dłużej.
Tak wiec pomimo tego softu i wydechu szału nie robi ta moja poczciwa franca;p Chyba, ze to opony i brak trakcji:D tudzież ja czyli kierowca heheh :573:

Scarface1987
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 05, 2019 10:57
Auto: Bmw m3 e90

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: Scarface1987 » pt lip 26, 2019 12:13

No i owszem on ma coś koło 370/380km ale dokładnie nie powiem ile..wiem jedynie na stówę ze ma 750nm bo to zapamiętałem z rozmowy;p będąc w szoku z tego wyniku

Scarface1987
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 05, 2019 10:57
Auto: Bmw m3 e90

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: Scarface1987 » pt lip 26, 2019 12:34

A co do oleju to mam już najechane 8 tys i czas go wymienić. A latam na millersie. Chciałem zmienić na jakiś lepszy ale to już kwestia indywidualna jak czytam

Awatar użytkownika
jackson
Posty: 361
Rejestracja: czw lis 15, 2007 00:56
Auto: M3 E92
Lokalizacja: Radom

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: jackson » pn lip 29, 2019 20:40

Brakuje precyzji w ruszaniu z miejsca a nie kompresora. Ja jeżdżę na Millersie 10w60, nie ma potrzeby zmieniać na inny. Co do temperatury to chwilowo do 125 może wzrosnąć.
ZJAR

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: Juras » śr lip 31, 2019 00:01

Wątek wiele razy poruszany. Trzeba się pogodzić z faktem, że seryjne e92 m3, pomimo wielu atutów, nie jest na obecne standardy demonem prędkości. Jasne, jeśli chcesz kawałek legendy, to wybierzesz M. Ale darujmy już sobie historie, że dobrze zmodzone 335i na dobrym gwincie + BBK będzie wciąż lata świetlne za m3. Tak, nie ten klimat ori emki, nie ten ryk wysokoobrotowej V8 ale to wciąż będzie kawał szybkiego wozu, zbierającego się od dołu mega lepiej a i wprawny kierownik nawet na torze zawstydzi niejedną m3.

marko
Posty: 35
Rejestracja: pn gru 31, 2018 11:48
Auto: E92M3

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: marko » pn sie 12, 2019 23:14

Oczywiście że e92 M3 nie jest demonem prędkości, w dzisiejszych czasach zawsze znajdzie się na drodze coś pomodzonego (albo seryjnego) co będzie szybsze (może to być nawet Golf pierwszej generacji który bije wszystkie Mki po dupie....widziałem takiego dzika) .......Ale bez przesady ze swoim następcą M4 F82 przegrywa kilka długości auta więc tragedni nie ma (wiadomo auto nowej generacji na turbinie i mocniejsze...)jeśli ktoś użytkuje auto w miarę normalnie, co innego na torze ale to już inna bajka

Tu w miare miarodajne/przybliżone różnice

https://youtu.be/TYKUFbXe5F0
https://youtu.be/hhbGJEw3FaE

slawo
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 20, 2018 16:54
Auto: M3 e46, m3 e92, m5 e39

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: slawo » pt sie 16, 2019 16:03

Mam obie, modzona 335d 380km/680nm i seryjne m3. Mialem modzona 335i i seryjna 335i.
To ze moja 335d idzie rowno z m3,nie oznacza ze jest szybka. mam taki ulubiony wjazd na autostrade, m3 ide spokojnie 110-120kmh, gdxie 335d szuka czarnego juz przy 90kmh.
to dwa rozne swiaty,dwa rozne auta.
kup mps4s,koniec problemow z trakcja nawet ruszajac z lc.

PiotrMKG
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 18:53
Auto: M3 e92

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: PiotrMKG » pt sie 23, 2019 19:21

107 to żaden dramat, ale jak komuś to przeszkadza to zawsze można zamontować sobie większą chłodnicę oleju np. z Motorsport24.de za 999E. Mam taką i na torze jest lepiej za to w zimie to temp oleju jak tyko otworzy się obieg to spada ze 100 do 75.

Scarface1987
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 05, 2019 10:57
Auto: Bmw m3 e90

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: Scarface1987 » ndz sie 25, 2019 22:10

O kurde powiem ci, ze mnie zaciekawiłeś ta chłodnica a czy ta temperatura zimą jest niegroźna :) :roll: a co do tej aktualnej temperatury to ostatnio zacząłem się przyglądać temu wskaźnikowi zreszta mam dokładny odczyt w kierownicy performance co jest mega fajne jako gadżet i czasem bez pizgania jej mi wzrasta do 102 nawet czy to tez normalne ? Było to nawet dzisiaj i tak się zastanawiam bo przecież już nie ma takich upałów a nie butowalem jej :/ Sory za takie pisanie ale jestem mega wyczulony zwłaszcza ze już miałem pare niemiłych przypadków z silnikami w swoim życiu.

Scarface1987
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 05, 2019 10:57
Auto: Bmw m3 e90

Re: Podniesiona temperatura oleju po 3 rundkach

Post autor: Scarface1987 » ndz sie 25, 2019 22:22

No i co do mocy naszych pociech to stwierdzam, ze jeśli zostanę przy swojej to definitywnie chciałbym zamontować tego g powera. Tak dla ciekawostki opowiem wam co mi się przytrafiło ostatnio tj. Gdy myłem auto na Bp. Gościu z wyglądu przypominającego informatyka bądź programistę zaczepił mnie i zaczął wypytywać o moja emke. Zapytał czy to Manual i czy wymieniłem panewki do tego obciął koła pochwalił ze fajna i takiej szuka no i czy nie chciałbym sprzedać... Dodam, ze wymienił pare swoich autek w tym prosiaka gts3 i mercedesa 63 tralalal no a był subaru na myjce wiec widać tez fan motoryzacji jak nic. No i delikatnie zasugerowałem, ze nie mam parcia bo dopiero co się z nią zżyłem po tych dwóch latach użytkowania ale faktycznie apetyt rośnie w miarę jedzenia i brakuje mocy;p wiec chyba bede pchał kompresor na co on ze zna temat i tez miał taki plan w swoim aucie. Po czym wyjaśniłem, ze nie interesuje mnie oddanie auta za 100.000
kupując ja sadzilem , ze to dobra lokata I tak szybko auto nie stanieje a może nawet zacznie drożeć . On zaproponował 140/130. Ale powiedział historie gdzie chcąc kupić astona Martina niedawno nie wziął bo nie chcieli zejść z ceny 5.000 ;) tak wiec wziąłem nr i tyle:) minął tydz od tej sytuacji wiec jeżdżę i się zastanawiam w głębi siebie schlebiając sobie a raczej mojej buni, ze fajna z niej świnia;p

ODPOWIEDZ