Manual vs automat

2008-2013 | silnik: S65B40
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Manual vs automat

Post autor: Juras » pt wrz 22, 2017 08:27

yamati12 pisze:
Juras pisze:Typowa dyskusja o wyzszosci swiat b.narodzenia nad wielkanoca. Ktos lubi bombki i choinke, a mnie z kolei wkur... ten caly snieg i ze pizdzi. No i co z tego wynika. Nic, kazdy i tak bedzie obstawal przy swoim. Choc troche dziwne, ze np. mozna przedkladac mozliwosc zmiany biegu w zakrecie nad strzal ze sprzegla :roll: no ale znowu, kto co woli. W DKG mozna tez lewa noge przez okno wystawic. Nie wiem po co, ale mozna. 8)

Juras kup Evo to snieg nie bedzie cie wkur..... :evil:
Zastanawiałem się nad starą Imprezą kiedyś do katowania zimą, ale obecnie prędzej wezmę 325 e36 M50. W perspektywie pod stroker i turbo. :twisted: M4 idzie poza sezonem do garażu .

pawel1234
Posty: 151
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 22:17
Auto: M3 E92 DKG

Re: Manual vs automat

Post autor: pawel1234 » pt wrz 22, 2017 12:54

Juras pisze:
yamati12 pisze:
Juras pisze:Typowa dyskusja o wyzszosci swiat b.narodzenia nad wielkanoca. Ktos lubi bombki i choinke, a mnie z kolei wkur... ten caly snieg i ze pizdzi. No i co z tego wynika. Nic, kazdy i tak bedzie obstawal przy swoim. Choc troche dziwne, ze np. mozna przedkladac mozliwosc zmiany biegu w zakrecie nad strzal ze sprzegla :roll: no ale znowu, kto co woli. W DKG mozna tez lewa noge przez okno wystawic. Nie wiem po co, ale mozna. 8)

Juras kup Evo to snieg nie bedzie cie wkur..... :evil:
Zastanawiałem się nad starą Imprezą kiedyś do katowania zimą, ale obecnie prędzej wezmę 325 e36 M50. W perspektywie pod stroker i turbo. :twisted: M4 idzie poza sezonem do garażu .
Nie ma nic fajniejszego niż latanie M w zime. Dobra zimówką i lata się jak szatan. Przynajmniej E92, które jak to wszyscy narzekają ma "mało" momentu... ;-)

yamati12
Posty: 64
Rejestracja: pt mar 17, 2017 11:05
Auto: EVOX, M3
Lokalizacja: Zakopane

Re: Manual vs automat

Post autor: yamati12 » pt wrz 22, 2017 14:19

Juras pisze:
yamati12 pisze:
Juras pisze:Typowa dyskusja o wyzszosci swiat b.narodzenia nad wielkanoca. Ktos lubi bombki i choinke, a mnie z kolei wkur... ten caly snieg i ze pizdzi. No i co z tego wynika. Nic, kazdy i tak bedzie obstawal przy swoim. Choc troche dziwne, ze np. mozna przedkladac mozliwosc zmiany biegu w zakrecie nad strzal ze sprzegla :roll: no ale znowu, kto co woli. W DKG mozna tez lewa noge przez okno wystawic. Nie wiem po co, ale mozna. 8)

Juras kup Evo to snieg nie bedzie cie wkur..... :evil:
Zastanawiałem się nad starą Imprezą kiedyś do katowania zimą, ale obecnie prędzej wezmę 325 e36 M50. W perspektywie pod stroker i turbo. :twisted: M4 idzie poza sezonem do garażu .

stara impreza też spoko ale tylko "stara", według mnie szkoda emek na zime, lepiej kupić coś starego albo 4x4 i nie ma bólu jak później z rowu traktor wyciąga ;)

yamati12
Posty: 64
Rejestracja: pt mar 17, 2017 11:05
Auto: EVOX, M3
Lokalizacja: Zakopane

Re: Manual vs automat

Post autor: yamati12 » pt wrz 22, 2017 14:35

"Nie ma nic fajniejszego niż latanie M w zime. Dobra zimówką i lata się jak szatan. Przynajmniej E92, które jak to wszyscy narzekają ma "mało" momentu... ;-)"

pawel1234 + 4 worki piasku do bagażnika :grin:

pawel1234
Posty: 151
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 22:17
Auto: M3 E92 DKG

Re: Manual vs automat

Post autor: pawel1234 » pt wrz 22, 2017 15:46

yamati12 pisze:"Nie ma nic fajniejszego niż latanie M w zime. Dobra zimówką i lata się jak szatan. Przynajmniej E92, które jak to wszyscy narzekają ma "mało" momentu... ;-)"

pawel1234 + 4 worki piasku do bagażnika :grin:
Nowa zimówka, która ma 8mm i idziesz przez wszystko. Jakie worki piasku...

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: Manual vs automat

Post autor: Pawel_M3GT » pt wrz 22, 2017 17:09

Mka, to jest szkoda po soli ganiac. Kilka takich zim i zgrzewy na podwoziu rude jak starym gracie. Jak ktos chce miec auto na dlugo to troche szkoda..

Wracajac do dyskusji , to dodam jeszcze, ze mi na przyklad nie podoba sie dzwiek zmiany biegow na wyzszy, szczegolnie na nizszych i srednich obrotach - taki jak w automacie.
Wszystkie najnowsze Mki wychodza na manualu, wiec chyba wiele osob chce jednak miec sportowy samochod z klasyczna meska skrzynia. Miedzygazy trzeba nauczyc sie samemu wstawiac :P
pawel1234 pisze:
yamati12 pisze:"Nie ma nic fajniejszego niż latanie M w zime. Dobra zimówką i lata się jak szatan. Przynajmniej E92, które jak to wszyscy narzekają ma "mało" momentu... ;-)"

pawel1234 + 4 worki piasku do bagażnika :grin:
Nowa zimówka, która ma 8mm i idziesz przez wszystko. Jakie worki piasku...
W jezeli na ulicy lezy duzo sniegu , np mamy kopny snieg to nie bedzie sie prowadzic najlepiej , zwlaszcza przez dosc szerokie opony - bedzie plywac,
Ale jak jest zima z mala iloscia sniegu to mozna latac pelnym ogniem caly czas na uslizgach i jest calkiem fajnie.

Awatar użytkownika
Juras
Posty: 1077
Rejestracja: pn gru 26, 2016 12:22
Auto: [OO==[][]==OO]

Re: Manual vs automat

Post autor: Juras » pt wrz 22, 2017 22:33

Pawel_M3GT pisze:Mka, to jest szkoda po soli ganiac. Kilka takich zim i zgrzewy na podwoziu rude jak starym gracie. Jak ktos chce miec auto na dlugo to troche szkoda..
Dokładnie. Dodatkowo jest większe ryzyko niż w sezonie, że albo sam wylecisz albo ktoś w ciebie wrąbie. Za cenę kompletu dobrych kół zimowych opona-fega można kupić całe e36. Oczywiście do zabawy, bo mam kilka innych aut do codziennej jazdy, w tym zimą.
Pawel_M3GT pisze: Miedzygazy trzeba nauczyc sie samemu wstawiac :P
Nie wiem jak e9x, ale f8x robi międzygaz nawet na manualu - podczas redukowania w trybie efficient oraz sport. Sport+ zakłada że samemu się powinno ogarniać. Szkoda, że nie da się tym sterować niezależnie. To samo z głośnością wydechu.

yamati12
Posty: 64
Rejestracja: pt mar 17, 2017 11:05
Auto: EVOX, M3
Lokalizacja: Zakopane

Re: Manual vs automat

Post autor: yamati12 » pt wrz 22, 2017 23:27

pawel1234 pisze:
yamati12 pisze:"Nie ma nic fajniejszego niż latanie M w zime. Dobra zimówką i lata się jak szatan. Przynajmniej E92, które jak to wszyscy narzekają ma "mało" momentu... ;-)"

pawel1234 + 4 worki piasku do bagażnika :grin:
Nowa zimówka, która ma 8mm i idziesz przez wszystko. Jakie worki piasku...
Piasek po to zeby pupka byla ciezsza.
Ps. Ja e9x uwielbiam za redukcje, oczywiscie dkg, bajka ;)

ODPOWIEDZ