Jak ważny jest przebieg?

2008-2013 | silnik: S65B40
d1ab
Posty: 43
Rejestracja: śr mar 22, 2017 19:08
Auto: BMW M3 E92

Jak ważny jest przebieg?

Post autor: d1ab » śr mar 22, 2017 19:53

Hej, od kilku miesięcy przeglądam oferty w poszukiwaniu swojej wymarzonej Mki jednak realia studzą trochę zapędy.
Interesują mnie roczniki 2011/2012 a te, nie dość ze stosunkowo rzadko pojawiają się na polskich ogłoszeniach to często osiągają bardzo wysokie ceny.
Dlatego od jakiegoś czasu przeszukuje ogłoszenia od naszych zachodnich sąsiadów. Wybór jest znacznie więszky, a i nie rzadko zdarza się ogłoszenie za lepszą kasę niż u nas ale.. przebiegi trochę zniechęcają. Jeżeli kupowałbym 5-6 letniego paska z przebiegiem rzędu 130-150 tys to kładłbym na to lache ale w przypadku Mki wydaję mi się być to lekko grząski grunt. Krótko mówiąc, mam obawy czy nie wdupię się na minę. Nie chciałbym na dzień dobry wykładać kolejne 10-20 koła na serwisy. Niestety nie dokopałem się nigdzie do informacji przy jakim przebiegu można się spodziewać więszkego wydatku więc przyjmuje ogólnik, że będzie to okolica 200-250 tys. Słusznie? Nie wiem, o to między innymi chciałem zapytać kogoś kto może posiada Mke z takim lub większym przebiegiem i mógłby coś doradzić w tym temacie.
Z góry dzięki za pomoc i opinie!

Awatar użytkownika
Puervo
Posty: 152
Rejestracja: czw mar 14, 2013 14:40
Auto: m3 e46/m5 e60/e28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak ważny jest przebieg?

Post autor: Puervo » czw mar 23, 2017 13:07

Witam jeżeli chodzi o przygotowanie się na wydatki to nie ma reguły -kiedy i ile trzeba włożyć .
Zależne to jest od użytkowania auta i od kogo się kupuje (chodzi bardziej jak kto dbał tak ma :) ) . Dla przykładu kupiłem m3 tylko e46 z przebiegiem 100 tyś od przyjaciela który dbał ,mało tego chuchał i dmuchał na to auto co i ja robię zresztą i nie było wkładu finansowego wcale przez rok użytkowania wymienię tylko olej i jakieś filtry w tym roku i dalej mam nadziej nic. A dla przykładu kupiłem m5 e60 stan także super 40 tyś przebiegu wygląd super itd . tyle ,że od osoby polecanej przez przyjaciół i tu już musiałem większy serwis zrobić bo nie wiadomo co tam kto wymieniał koszt z częściami 7 tyś . plus będę musiał klocki tył jeszcze 6 mm i wahacze przód ze starości bo auto zastane :(. Więc masz porównanie mniej więcej . Na pewno panewki na od razu musisz wymienić ,oleje filtry świece . Chyba ,że kupisz od osoby bardzo Ci znanej i będzie to wszystko należycie porobione .
Pozdrawiam mam nadzieję,że pomogłem choć troszkę . Ale auta z serii M zajebiste są :P

Rokina
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 01, 2017 15:01
Auto: BMW
Kontakt:

Re: Jak ważny jest przebieg?

Post autor: Rokina » sob kwie 01, 2017 15:11

Zgadzam się całkowicie z poprzednikiem. Przebieg nie jest tak ważny, jak to, kto robił ten przebieg i w jakim stylu. Do tego liczy się, jak dbał o swój pojazd. Tak użytkują swoje auta raczej osoby starsze, ale oczywiście nie jest to regułą.

Awatar użytkownika
--==maly==----
Posty: 2508
Rejestracja: śr sie 06, 2008 09:21
Auto: M3 F80 17"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak ważny jest przebieg?

Post autor: --==maly==---- » sob kwie 01, 2017 15:18

A nie zastanawiałeś się czemu u nas przebiegi są mniejsze?
Reguły nie ma ale na start i tak musisz wydac 5-10tys na pierwszy serwis same obowiązkowe panewki i oleje to 5tyś.

jgw
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 16, 2008 21:19
Lokalizacja: z zamiłowania

Re: Jak ważny jest przebieg?

Post autor: jgw » czw kwie 06, 2017 22:10

Każdy pewnie opowie swoją historię i może nawet każda jest prawdziwa , ale przebiegi samochodów w Polsce to temat śliski . Wiele osób nawet nie wie czym jeżdzi o prawdziwym stanie licznika nie wspominając.
Jeśli ktoś jest chociaż średnio rozgarniętym człowiekiem to chyba się łatwo zorientuje że porządny egzemplarz z małym przebiegiem ZAWSZE kosztuje stosunkowo dużo. Ale w przypadku takich samochodów żeby było ciekawiej , nierzadko większy przebieg wcale nie oznacza niższej ceny , jest dokładnie jak koledzy pisali wyżej : liczy się jak kto dbał.
Ale do rzeczy : jeśli Ci to pomoże , ja po swoją pojechałem do Holandii , kupiłem w firmie u tzw. " handlarza " ( nie cierpię tego określenia , nie wiem dlaczego )2008 rok jeden właściciel , 85 tyś przebiegu , na miejscu okazało się wszystko OK natomiast malowane prawe drzwi i tzw. przejście ,zaznaczam malowane nie szpachlowane , wymieniana przednia szyba (teraz szyba będzie ponownie wymieniana - kamień )
, nie działają podajniki pasów , tzn są połamane końcówki ,normalka ,cała reszta super. Nie zastanawiałem się pięć minut , po lekkiej negocjacji ceny na wyżej wymienione rzeczy jeżdżę nią do dzisiaj. Jeżdżę i wymieniam co jakiś czas wszystko co trzeba bo czasami trzeba , a parę razy ceny niektórych części mnie solidnie zabolały ,( milionerem nie jestem , a wręcz gorzej bo pasjonatem jeżdżenia:) natomiast inne są rozsądnie skalkulowane.
Od razu powiem : temat panewek jest OBOWIĄZKOWY , moje wymieniłem przy ok.110 tyś zamiast od razu i to już jest ostatni dzwonek , póżniej to już kompletny wał albo cały motor.
Na dzień dzisiejszy przebieg to ponad 180 tyś , i w tym miejscu mogę Cię absolutnie zapewnić że ten samochód nie różni się niczym ani nie jest w gorszym stanie od tego który wtedy kupowałem.
Konkluzja : dobra emka , czy inne tego typu samochody , trzymają cenę bez względu na przebieg , ale jeśli ktoś kocha tylko niski stan licznika to na pewno znajdzie egzemplarz ...może nawet ładny ;)

Awatar użytkownika
nastar
Posty: 83
Rejestracja: czw lip 07, 2011 13:03
Auto: arrow M3
Lokalizacja: z osiedla

Re: Jak ważny jest przebieg?

Post autor: nastar » sob kwie 08, 2017 10:16

Sam bym tego lepiej nie ujął :D

DSM
Posty: 34
Rejestracja: pn sty 05, 2015 23:25
Auto: M3

Re: Jak ważny jest przebieg?

Post autor: DSM » śr kwie 19, 2017 21:59

jgw pisze: Od razu powiem : temat panewek jest OBOWIĄZKOWY , moje wymieniłem przy ok.110 tyś zamiast od razu i to już jest ostatni dzwonek , póżniej to już kompletny wał albo cały motor.
Na dzień dzisiejszy przebieg to ponad 180 tyś , i w tym miejscu mogę Cię absolutnie zapewnić że ten samochód nie różni się niczym ani nie jest w gorszym stanie od tego który wtedy kupowałem.
Konkluzja : dobra emka , czy inne tego typu samochody , trzymają cenę bez względu na przebieg , ale jeśli ktoś kocha tylko niski stan licznika to na pewno znajdzie egzemplarz ...może nawet ładny ;)

To chyba już czas na kolejną zmianę paneweczek? :)

jgw
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 16, 2008 21:19
Lokalizacja: z zamiłowania

Re: Jak ważny jest przebieg?

Post autor: jgw » śr kwie 19, 2017 23:16

To chyba już czas na kolejną zmianę paneweczek? :)[/quote]

Sądzę że jeszcze nie - mam swoją teorię na ten temat - ale jak tylko zajrzę do środka kiedy uznam za stosowne , to dam znać dla przyszłych nabywców z drugiej czy tam następnej w kolejności ręki, czy to rzeczywiście wina samych panewek.
Profilaktycznie za jakiś czas zajrzę na pewno.

ODPOWIEDZ