Mały problem przy instalacji elektrycznej silnika

1988-1995 | silniki: S38B36, S38B38
WesolR
Posty: 19
Rejestracja: pt sie 27, 2010 17:48
Lokalizacja: CW
Kontakt:

Mały problem przy instalacji elektrycznej silnika

Post autor: WesolR » czw sty 28, 2016 20:15

Witam.
Podczas przeglądu silnika odkryłem ukruszony, pojedynczy, BRĄZOWY przewód, którego nie mogę nigdzie dopasować. Wychodzi on z grubej wiązki biegnącej od grodzi kabiny do przodu silnika od strony kolektora ssącego - cała wiązka przebiega dokładnie pod nim. Z tej wiązki wychodzi jeden przewód brązowy z zielonym paskiem, który idzie do czujnika ciśnienia oleju w podstawie filtra oleju, drugi przewód siwy z żółtym paskiem i białymi kropkami prawdopodobnie temp. oleju lub ciśnienia na powrocie (też do drugiego czujnika z podstawy filtra) ma ucięty przewód przy kostce właśnie brązowy, ale idzie zupełnie inną drogą, w innej wiązce więc to mi nie pasuje, poza tym czujnik ma jeden pin (a kostka 2). Pod kolektorem znajduje się elektrozawór od podciśnienia i przy nim kostka była zniszczona i przewody też ledwo się trzymały jednak mam tam dwa przewody sterujące (+ i -) - zastanawiam się czy tu ten brąz na minus też nie powinien być podpięty. Nie widzę tam żadnego innego czujnika ani też konektora przykręconego do silnika (jakaś masa dodatkowa). Szukałem jakiegoś schematu ale te, które znalazłem nie potrafiłem odczytać i dopasować nic. Czy ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć albo pomóc w jakiś sposób? Szukałem multimetrem w bezpiecznikach i w kostkach od komputerów/sterowników/przekaźników połączenia z tym brązowym kabelkiem ale nie było w żadnym związku.

A może ta kostka z uciętym przewodem została przeprowadzona w zastępstwie bo ten brązowy przewód został gdzieś przerwany i prościej było puścić nowy kabelek niż tamten wymieniać?

Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc - sugestię.

Dino444
Posty: 1343
Rejestracja: sob maja 26, 2007 13:04
Lokalizacja: Bedford
Kontakt:

Re: Mały problem przy instalacji elektrycznej silnika

Post autor: Dino444 » sob sty 30, 2016 03:13

To jest B36 czy B38?? Najlepiej wstaw jakies foto.
BMW ///M POWER M3 E36--->M5 E34--->??

WesolR
Posty: 19
Rejestracja: pt sie 27, 2010 17:48
Lokalizacja: CW
Kontakt:

Re: Mały problem przy instalacji elektrycznej silnika

Post autor: WesolR » sob sty 30, 2016 08:23

3.6 89r

Nie jestem w stanie zrobić tam jakiegoś sensownego zdjęcia.
Załączniki
DSC_45941.jpg
DSC_45901.gif
DisplayI.png
Niebieskie kreski - czujniki w podstawie filtra oleju
gruba czerwona linia - główna wiązka elektryczna
cienka czerwona linia - pojedynczy przewód wychodzący z głównej wiązki do czujnika (brązowy z zielonym paskiem)
brązowa linia - ułamany/urwany brązowy przewód
zielona linia - pojedynczy przewód idący do drugiego czujnika w podstawie filtra oleju (siwy z żółtym paskiem i białymi kropkami; kostka z dwoma pinami z czego ktoś odciął jeden przewód a czujnik ma jeden pin)

ODPOWIEDZ