BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

2000-2006 | silnik: S54
Bimmermen
Posty: 80
Rejestracja: pn cze 04, 2018 20:36
Auto: BMW M3 SMG

BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

Post autor: Bimmermen » pn cze 04, 2018 22:13

Witam , od dłuższego czasu jestem właścicielem BMW M3 E46 SMG , wszystko było ok do pewnego momentu mianowicie
pewnego dnia wyświetliła się zębatka pomarańczowa z wykrzyknikiem podczas jazdy * sucho gorący dzień - dojechałem do miasta ruszając ze skrzyżowania 1,2,3 i nagle gaz w podłodze obroty przestały rosnąć bieg na wyświetlaczu 3 , musiałem zgasić i odpalić ponownie , jadę spokojnie przejechałem jakieś 10km , dojeżdżam do miasta znowu 1.2.3.4 wysokie obroty to samo , nie mogłem zrzucić na 0 nic , odpiąłem klemę wrzuciłem R auto jedzie do przodu :shock: wrzucam 1 jedzie do tyłu .

W domu podłączyłem inpą i takie błędy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tu z deplhi program do diagnostyki
Obrazek

skasowałem , auto jakieś pare km jeździło ok i znowu to samo brak możliwości wbicia 0 pozycja neutral itp

Podłączam pod komputer

sprawdziłem jeszcze błędy i był jeden

88 adaptation value

Obrazek

wartości w active i status

Obrazek
Obrazek
Obrazek

próba adaptacji wyskakuje błąd przy 6 biegu i takie okienko
Obrazek

Bimmermen
Posty: 80
Rejestracja: pn cze 04, 2018 20:36
Auto: BMW M3 SMG

Re: BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

Post autor: Bimmermen » wt cze 05, 2018 16:59

Pomoże ktoś bo nie wiem od czego ruszyć :grin:

maciejhey
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 21:16
Auto: M3 E46

Re: BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

Post autor: maciejhey » wt cze 19, 2018 22:49

Witam.
Czytając powyższego maila dochodzę do wniosku ze to forum jest beznadziejne. Jestem przekonany że wielu z forumowiczów ma w zakresie SMG jakąś wiedzę. Nie jest to tak skomplikowane jak wielu na początku się wydaje.
Niestety chyba większość forumowiczów albo chce zarabiać kasę na kolegach w zamian za porady albo nikt tu nie zagląda.
Przypomnę ideę takich forum iż zostały stworzone po to aby sobie pomagać, doradzać, wymieniać się spotrzezeniami.
Sorki za wypowiedź ale przykro na to patrzeć - to taka nasza polska przypadłość aby rodaków traktować jak wroga.
Kolego proponuje poczytać angielskie fora np. https://www.bimmerfest.com" onclick="window.open(this.href);return false; myślę że szybciej znajdziesz poradę.
Proszę również o info jeśli znajdziesz przyczynę twojego problemu. Również tutaj http://e46forum.pl/skrzynia-biegow-smg- ... info-14707" onclick="window.open(this.href);return false; wiele ciekawych artykułów.
Pzdr. fanów BMW M3 E46!!!

Patryk w-waa
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 21, 2018 20:32
Auto: AMG

Re: BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

Post autor: Patryk w-waa » pt cze 22, 2018 20:07

A nie wpadłeś na to że jednak ludzie nie mają wiedzy na temat smg? Może i nie jest to tak skomplikowane jak wszyscy myślą jednak naprawa usterki w takiej skrzyni wcale nie jest prosta. Po pierwsze te samochody mają już swoje lata i ciężko jest coś doradzić ponieważ przyczyną takiego problemu może być większość osprzętu smg jak również i sama skrzynia która niestety też ma swoje wady. Ja bym tutaj zaczął może od czujnika pozycji biegu jednak w serwisie kosztuje on niemało bo 1950 zł a używka to nic pewnego ponieważ lubią się psuć.

Bimmermen
Posty: 80
Rejestracja: pn cze 04, 2018 20:36
Auto: BMW M3 SMG

Re: BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

Post autor: Bimmermen » sob cze 23, 2018 20:25

Witam , problem naprawiony .
Mogę pomóc jak będzie miał ktoś problem w kwestii wszelkich napraw z tą skrzynia lub ma ochotę wstawić auto do diagnozy czy naprawy , posiadam pełny program diagnostyczny BMW DIS INPA do zrobienia pełnej adaptacji w 3 krokach .

Skrzyni prosta jak drut jak większość wie to manual z tak zwaną dokładką czyli mechanizmem wybierającym biegi .

maciejhey
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 21:16
Auto: M3 E46

Re: BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

Post autor: maciejhey » ndz lip 01, 2018 23:00

Napisz na forum gdzie był problem.
Pozdrawiam

Bimmermen
Posty: 80
Rejestracja: pn cze 04, 2018 20:36
Auto: BMW M3 SMG

Re: BMW E46 M3 SMG II problem z biegami proszę o pomoc .

Post autor: Bimmermen » pn lip 02, 2018 23:15

maciejhey pisze:Napisz na forum gdzie był problem.
Pozdrawiam
Tak jak błędy pokazały , komp nigdy się nie myli .

ODPOWIEDZ