Allcar M5 + FOTO

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » ndz maja 04, 2008 23:41

Witam Wszystkich Forumowiczów.
Otóż.... Jestem nowy na tym forum i pragnę się ze wszystkimi Forumowiczami przywitać.
Wielce mi miło że znalazłem to Forum, które jest poświęcone tylko dla ///M, bo jak wszyscy wiemy jest BMW i jest ///M :-)
Jestem szczęśliwym posiadaczem E39M5 i pragnę dołączyć do Waszego forumowego grona.
Zdjęcia mojej M-ki już niebawem, ponieważ na chwilę obecną, po prawie półtorarocznych postojach w warsztatach, jutro odbieram auto.... więc zrobię kilka fotek i umieszczę je w odpowiednim dziale. Cóż, jak w podpisie E39M5 to spełnienie mojego marzenia, to auto dostało u mnie dożywocie.

OPIS:
Przebieg: 120.000km
Przebieg silnika: 60.000km
Wyposażenie wszystkim znane widoczne na foto :-)
Z tego co niewidoczne to DSP i dzielona tylna kanapa z pokrowcem na narty.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
Załączniki
Obraz 2618.jpg
Obraz 2621.jpg
Obraz 2622.jpg
Obraz 2623.jpg
Obraz 2633.jpg
PICT0137.JPG
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 02:07 przez allcar, łącznie zmieniany 3 razy.
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Marcin_Os
Posty: 2703
Rejestracja: pn lut 05, 2007 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: POWITANIE.

Post autor: Marcin_Os » ndz maja 04, 2008 23:51

Witam serdecznie :!:
allcar pisze: Zdjęcia mojej M-ki już niebawem, ponieważ na chwilę obecną, po prawie półtorarocznych postojach w warsztatach, jutro odbieram auto... .
A co aż takiego strasznego się stało?
jest M3 E36 Turbo 425KM/572Nm było, teraz hgw ale więcej...
było M5 E39x2, M5 E60x2

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » pn maja 05, 2008 00:11

ano.... to było tak:
Kupiłem i z dwa tygodnie zaczął stukać Vanos na prawej łowicy, oczywiście, standardowo poleciał mały napinacz między wałkami...
Podjechałem (Luty/07r.) do jednego ze znanych w Wawie warsztatów (nazywany dalej X1) co to BMW i M-ki też naprawiają, natychmiastowa diagnoza taka sama jak moja, auto zostawiłem u nich.
Minęło dwa tygodnie podjechałem do warsztatu z myślą że już gotowy, a on jak go zostawiłem tak stał.... Po małej scesji jeszcze tego samego dnia rozebrali, ja zamówiłem napinacze, od razu dwa, tak na wszelki wypadek....
Po kilku dniach zawiozłem wsio razem z uszczelkami, a oni za tydzień zaczeli składać, ale zadzwonili i powiedzieli że pozostałe elementy rozrządu a zwłaszcza główną płozę można by wymienić, OK zgodziłem się, zamówiłem wszyściusieńko co na rozrząd nawet nowe śrubeczki do dekli, poprostu full wypas. Podczas roboty okazało sie że czegos tam nie mogli odkręcić i zdjeli prawą głowicę, OK, poprosiłem o zdjęcie równiez lewej głowicy i wyszykowanie całego motoru na nową sztukę.
Minęło ok miesiąca, wszystkie części juz miałem więc zawiozłem Panom wzięli się do składania bo w między czasie resztę porobili w Auto-Szlifie.
Złozyli odpalili, dodali gazu i ... zgasła. I tu zaczął się koszmar... Okazało się że zaworki spodkały się z tłokami :cry: myślałem że zejdę ze złości z tego Świata, ale stosuję zasadę że tylko Bóg jest nieomylny więc przemilczałem, a Panowie spowrotem rozkrencanie silnika. »
Wtedy ja udałem się do ASO, ale wszystkie odmówiły przyjęcia samochodu do serwisu..
Przez przypadek rozmawiałem o problemie z mechanikiem z innego podwarszawskiego nieautoryzowanego serwisu BMW, który powiedział że go zrobi, OK, oddałem do naprawy do warsztatu nazywanego dalej X2 (Listopad 07r.).
Chłopaki powymieniali zaworki, prowadnice uszczelki i wsio co potrzeba, złożyli wszystko na cacy, odpalili, przejechali się i ponoć wszystko OK, a tu bum.... zaworki w łoki ponownie....

Kupiłem silnik (Kwiecień 08r.) wymienili, wszystko OK, jutro jadę odebrać auto.
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 23:10 przez allcar, łącznie zmieniany 1 raz.
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Marcin_Os
Posty: 2703
Rejestracja: pn lut 05, 2007 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: Marcin_Os » pn maja 05, 2008 00:29

Ja pierdziele...
I rozumiem, że pewnie nikt Ci za nic pieniędzy nie zwrócił?
jest M3 E36 Turbo 425KM/572Nm było, teraz hgw ale więcej...
było M5 E39x2, M5 E60x2

Dino444
Posty: 1343
Rejestracja: sob maja 26, 2007 13:04
Lokalizacja: Bedford
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: Dino444 » pn maja 05, 2008 01:41

Cala ta chistoria az w oczy kole co za dupki po jaka cholere sie zabieraja za cos czego nie potrafia!! A tak z czystej ciekawosci zapytam. Po tych wszystkich "wypadkach" ile cie autko wynioslo??? Pozdrawiam.
BMW ///M POWER M3 E36--->M5 E34--->??

beemek

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: beemek » pn maja 05, 2008 08:43

Witam!Mysle ze ja doskonale Cie rozumiem bo sam przechodzilem taka gechenne!!!Palpitacje serca ,zawaly itd to byla zecz normalna towarzyszaca przy kazdej wizycie w tzw profesjonalnych warsztatach w calej polsce!!! Ten ponad 2 letni koszmar rozwial mi jak wowczas myslalem "domorosly kowal" ktoremu jak sie szybko okazalo wiekszosc tych fachowcow nie dorasta umiejetnosciami do piet!!!!
Zycze Ci rzebys przez jak najdluzszy czas nie musial zjezdzac do rzadnego warsztatu tylko cieszyl sie jazda!!!
pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
chudy
Posty: 106
Rejestracja: pn gru 25, 2006 15:09
Lokalizacja: malopolskie
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: chudy » pn maja 05, 2008 09:31

witam cie!! i jestem pelem podziwu dla twej determinacji i postawy :wink: ps.Nie złe dupasy z tych pseudo fachowców
chudy

Beny
Posty: 82
Rejestracja: pn sie 06, 2007 15:13
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: Beny » pn maja 05, 2008 10:27

allcar, czytalem wszystko na bmw klub Polska, pamietaj bedzie dobrze ;)

Awatar użytkownika
Maros
Posty: 2546
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 23:00
Auto: M5F10, M3E92, M3E46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: Maros » pn maja 05, 2008 10:52

współczuje i dołączam się do pytania Os_a? Zwrócili Ci choć część kosztów?

p.s. zmieniełem nazwę tematu na poprawną :wink:

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » pn maja 05, 2008 11:16

1) zgadza się, całą sprawę opisałem równiez na forum BMW-KLUB.
2) nie zwrócili mi nawet grosza, ale wykonali kilka napraw zawiedszenia za darmo (wolałbym raz zapłacić i mieś spokój i auto jeżdżące)
3) cała historia związana z naprawą na dzień dzisiejszy = 48.000zł
4) jest tez dobra strona całych nieprzyjemnych zdażeń.... mam silnik :-) .... stojak na silnik już zaprojektowany, narzędzia specjalnę łącznie z oprograwowaniem do BMW zakupione, zawziełem się strasznie, biorąc pod uwage że (może sie mylę) w Polsce nie ma ani jednego człowiek co zna silnik E39M5 na tyle dobrze żeby z zamknietymi oczami go zrobic to powiem tak: od dziś za rok (może dwa) bedzie taki człowiek... ja... będę rozkładał i składał ten silnik na stojaku tak długo aż sie będzie mi się po nocach śnił, po czym poustawiam rozrząd i vanosy, podłączę go jak potrzeba i odpale na stojaku, i tak w kółko rozbieranie i składanie, dlaczego???? bo przeraża mnie fakt że nikt nie zna tego cudownego motoru... ale za rok będę o nim wiedział wszystko.
Ostatnio zmieniony pn mar 09, 2009 02:12 przez allcar, łącznie zmieniany 2 razy.
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Maros
Posty: 2546
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 23:00
Auto: M5F10, M3E92, M3E46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: Maros » pn maja 05, 2008 11:23

ambitny plan... respect :)

SyTy
Posty: 710
Rejestracja: pn lut 18, 2008 13:53
Lokalizacja: Warszawa/Koszalin

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: SyTy » pn maja 05, 2008 11:51

witaj na forum,

szkoda że wczesniej sie nie odezwałes, mam chłopaka który siada do wiekszości motorów ///M z zamkniętymi oczami, i jak zawsze staram sie być daleki od polecania komukolwiek czegokolwiek to tutaj robie wyjatek i z czystym sumieniem polecam, robił mi kilka silników i była fabryka a błędy które miałeś niestety wynikają z braku elementarnej wiedzy budowy silników, i nic tu nie ma do rzeczy czy to M czy nie M.
Niestety do naszych motorów potrzebna jest reka pasjonata...

daj znac jak chodzi ema po 1,5 rocznych wakacjach ;)
No Fear - No Fun!

mateush
Site Admin
Posty: 1246
Rejestracja: pt paź 06, 2006 18:53
Auto: 997TT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: mateush » pn maja 05, 2008 18:42

Witaj na forum,

Napisz koniecznie co to za zaklady i gdzie sie mieszcza, bo od tego jest forum zeby ostrzegac przed takimi "specjalistami".
Zauważyłeś problem z forum? Napisz od mnie PW!

allcar
Posty: 318
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: allcar » pn maja 05, 2008 22:58

Warsztat który jak myślałem wszystko spie.....ł zepsuł znaczy to X1
Warsztat który wszystko jak myślałem naprawił to X2, robią głównie BMW.

Mka chodzi poprostu normalnie, jak Mka czyli FANTASTYCZNIE!!!! :-) :-) :-)

Teraz po prawie półtorarocznej przerwie to chyba nawet po gazetę będę jechał na drugą stronę Wołomina do kiosku (bo jeden mam pod blokiem) (w opisie profilu jest Wawa i o prawda, była Wawa przez 25lat, teraz Wołomin a za miesiąc ponownie wawa), po bułki do M1 w Markach, a po browar do .... Żywca :-)
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 23:17 przez allcar, łącznie zmieniany 1 raz.
E39 M5 = spełnione marzenie
Ostatnio miałem mało czasu, za zaległości przepraszam, jak na coś nie odpowiedziałem, to piszcie na PW. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mek
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 07, 2006 01:18
Lokalizacja: wwl
Kontakt:

Re: Allcar M5 + FOTO

Post autor: mek » wt maja 06, 2008 23:45

No to witam w takim razie kolege z miasta :)
Czy twoja M to jest granatowa? Od od jakiegoś czasu stała właśnie taka granatowa na serwisie u Rawskiego.

ODPOWIEDZ