E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Dino444
Posty: 1343
Rejestracja: sob maja 26, 2007 13:04
Lokalizacja: Bedford
Kontakt:

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Dino444 » czw lip 09, 2015 23:38

panewki faktycznie tragedia. Jak wał?? podejrzewałłeś że panewki są w takim stanie czy poprostu było już je słychać?? Podejrzewam że już było głośno :? Tylnią kanape masz z fotelikami dla dzieci? Fajny gadżet! Fegi są przepiękne i faktycznie obie wersje białe kruki zazdraszczam!!! Fotele recaro musiałem usiąść z wrażenia!!! Świetnie działasz z autem! Nie wstawiaj już więcej fot nowych zabawek bo spać nie mogę!!!
BMW ///M POWER M3 E36--->M5 E34--->??

Awatar użytkownika
Venom
Moderator
Posty: 3181
Rejestracja: pn cze 16, 2008 13:07
Auto: E34 M5, E34 M5T, E24 635CSi
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Venom » pt lip 10, 2015 17:44

Fajne te felgi :) Ciekaw jestem jak one bedą wyglądały na aucie.

Co do remontu silnika to czy wymieniasz też pierścienie?
Zużycie panewek korbowodowych to podobno najczęstsze zużycie jakie widać w S38. Warto tam zaglądnąć, choć ja osobiście widziałem te panweki z dwóch moich silników i w obu były ok.

sebczos
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 10:21
Auto: E34 M5 1992 Touring

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: sebczos » wt lip 14, 2015 18:11

Dino444 pisze:panewki faktycznie tragedia. Jak wał?? podejrzewałłeś że panewki są w takim stanie czy poprostu było już je słychać?? Podejrzewam że już było głośno :? !
Wał nie jest w najlepszym stanie powiem szczerze ale zobaczymy po szlifie :sad: . Jedna panewka się obróciła więc było ją słychać, wcześniej nie odczułem ani nie słyszałem żadnych objawów czy czego kolwiek żeby wskazywało na taki stan rzeczy :oops: na szczęście w tym momencie mam drugi silnik s38b38 w troszke lepszym stanie na zapas. 8)
Dino444 pisze:Tylnią kanape masz z fotelikami dla dzieci? Fajny gadżet! Fegi są przepiękne i faktycznie obie wersje białe kruki zazdraszczam!!! Fotele recaro musiałem usiąść z wrażenia!!! Świetnie działasz z autem! Nie wstawiaj już więcej fot nowych zabawek bo spać nie mogę!!!
Tak tylnia kanapa z fotelikami uznałem że to będzie fajny bajer do kombiaka :D dziękuję za docenienie mojej pracy i czasu spędzonego na poszukiwaniu białych kruków :) jak już obszywałem to obszyłem też własnie dodatkowo fotele recaro w ten sam sposób, zobaczymy które bardziej mi przypadną do gustu i do ogólnego wyglądu auta :D
Narazie dużo nowych fotek nie będzie co najwyzej z prac zwiazanych z silnikiem ;) wrzuce cały album i cała sesje zdjeciową na obydwu kompletach felg jak już wszystko skończę ;) 8)
Venom pisze: Co do remontu silnika to czy wymieniasz też pierścienie?
Zużycie panewek korbowodowych to podobno najczęstsze zużycie jakie widać w S38. Warto tam zaglądnąć, choć ja osobiście widziałem te panweki z dwóch moich silników i w obu były ok.
mam cała ogromną listę zakupów cześci bo chce zrobić to na prawdę porządnie, jak by wyjechał z fabryki, więc wymieniam trochę więcej niż trzeba.
co do części to wymieniam tak:
cały rozrząd (łańcuch, napinacz, wszystkie szyny/ślizgi, łańcuch od pompy oleju), pierścienie, zestaw uszczelek do głowicy, zestaw uszczelek do dołu silnika, wszystkie panewki, pompa oleju, termostat, pompa wody, sruby glowicy, wszystkie te części zamówione już są nowe z aso
Warto zajrzec do panewek i je chociaż sprawdzić bo na prawdę mogą narobić szkód. w tym drugim silniku co mam ktoś wymienił panewki na nowe ale nie wyczyscił kanałow olejowych z resztek opiłków i panewki znowu do wymiany...

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Pawel_M3GT » wt gru 15, 2015 11:36

Skora jak dla mnie na minus, odroznia sie bardzo od oryginalnej BMW. Jeszcze nie widzialem fajnie obszytego wnetrza. W kazdym jednym skora jest bardziej szara niz czarna oraz matowa. Kompletnie inna niz oryginal - mnie osobiscie to bardzo razi.
Nie wiem co to jest, ale nawet najwieksze i najdrosze firmy tapicerskie nie moga dobrac takiej skory jak w oryginale.. a nawet do niej zblizonej.. :573:

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Pawel_M3GT » wt gru 15, 2015 11:41

Pawel_M3GT pisze:Skora jak dla mnie na minus, odroznia sie bardzo od oryginalnej BMW. Jeszcze nie widzialem fajnie obszytego wnetrza. W kazdym jednym skora jest bardziej szara niz czarna oraz matowa. Kompletnie inna niz oryginal - mnie osobiscie to bardzo razi.
Nie wiem co to jest, ale nawet najwieksze i najdrosze firmy tapicerskie nie moga dobrac takiej skory jak w oryginale.. a nawet do niej zblizonej.. :573:
Masz juz szyny do Recaro? oryginalne? czy jakies dorabiane? mozesz cyknac kilka fotek tych mocowan ? dzieki

sebczos
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 10:21
Auto: E34 M5 1992 Touring

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: sebczos » ndz sty 10, 2016 13:17

Pawel_M3GT pisze:Skora jak dla mnie na minus, odroznia sie bardzo od oryginalnej BMW. Jeszcze nie widzialem fajnie obszytego wnetrza. W kazdym jednym skora jest bardziej szara niz czarna oraz matowa. Kompletnie inna niz oryginal - mnie osobiscie to bardzo razi.
Nie wiem co to jest, ale nawet najwieksze i najdrosze firmy tapicerskie nie moga dobrac takiej skory jak w oryginale.. a nawet do niej zblizonej.. :573:
Co kto lubi ja miałem wcześniej oryginalne czarne skóry w idealnym stanie i miałem też sporty w alcantarze tez w idealnym stanie i powiem szczerze że z nową nie ma w ogóle porównania :smile:
jeżeli chodzi o odcień to nie jest w cale szara, nie widać tego aż tak bardzo ponieważ zdjęcia były robione telefonem więc cieżko o dobrej jakości zdjęcie. Co do oryginalności to wcale nie próbowałem robić tego pod oryginał i z rezultatów jestem bardzo zadowolony :D Jeżeli chodzi o mat to akurat wole mat ponieważ takie swiecące sporty kojarzą mi się ze starą wyślizganą skórą :oops: mój znajomy ma obszyta kierownice ta skóra i powiem Ci że jak już jeździ tak którys rok to własnie ta wyślizgana skóra zaczyna przypominać to co jest na tych błyszczących sportach. No ale co kto lubi o gustach się nie dyskutuje, miałem dylemat przed obszyciem ale po wszystkim wiem że gdybym miał jeszcze raz wybór to bym się nie wachał tylko od razu dawał nową skórę :grin:
szyny mam oryginalne ale jeszcze nie montowałem więc nie wiem czy to wszystko pasuje. w razie czego mam takie oto pozostałości po kubełkach i na pewno z tym podejdą
8m5uagbh5nwz11ghr7r8.jpg
yrvgrrcmzaibmlab1fhf.jpg
vgeze1fcsetm2u6fslaz.jpg

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Pawel_M3GT » sob sty 16, 2016 01:26

Nie zamontujesz foteli Speed, ktore maja gwinty od spodu do mocowan do fotela rajdowego montowanego z boku.
Ile mniej wiecej kosztowalo obszycie dwoch foteli ??

sebczos
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 10:21
Auto: E34 M5 1992 Touring

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: sebczos » sob sty 16, 2016 21:02

Pawel_M3GT pisze:Nie zamontujesz foteli Speed, ktore maja gwinty od spodu do mocowan do fotela rajdowego montowanego z boku.
Ile mniej wiecej kosztowalo obszycie dwoch foteli ??
to wiem ale chyba widzisz ze ta druga czesc ma mnostwo otworow wiec tak czy siak te szyny ktore sa na speedach beda pasowac w ktores otwory. a juz nie pamietam dokladnie ale troche ponad tysiaka przez te uszy bo jest wiecej roboty niz ze zwyklymi fotelami :)

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Pawel_M3GT » sob sty 23, 2016 20:40

sebczos pisze:
a juz nie pamietam dokladnie ale troche ponad tysiaka przez te uszy bo jest wiecej roboty niz ze zwyklymi fotelami :)
Tysiac zl za obszycie jednego fotela ??

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Camil » sob sty 23, 2016 21:00

Dziwi Cie to? Kolega pewnie dawal to robic w innym kraju, gdzie 250e to jak u nas 250pln i juz jest to okazja.

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Pawel_M3GT » sob sty 23, 2016 22:05

Camil pisze:Dziwi Cie to? Kolega pewnie dawal to robic w innym kraju, gdzie 250e to jak u nas 250pln i juz jest to okazja.
Gdzie napisałem, ze mnie cos dziwi ????

Pytam precyzyjnie, bo Kolega nie napisal czy chodzi o jeden czy o dwa fotele i w jakiej walucie.
Dwa fotele za 1000zl to raczej nierealne.

sebczos
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 10:21
Auto: E34 M5 1992 Touring

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: sebczos » śr sty 27, 2016 07:56

Tak tysiak za fotel, wszystko kwestia gdzie się to robi jakie skóry mają być użyte i adekwatnie jaki ma być efekt końcowy za same skóry na całe wnetrze musiałem zapłacić prawie 5k zł.

sebczos
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 10:21
Auto: E34 M5 1992 Touring

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: sebczos » wt maja 10, 2016 20:56

Witam,
dawno juz zadnych zdjec nie dodawalem wiec chyba pora na update :D
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

W tym tygodniu wrzuce wiecej zdjec z dalszych prac :twisted:

ciah
Posty: 237
Rejestracja: czw cze 16, 2011 13:57
Lokalizacja: Rz/Kr

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: ciah » pn maja 16, 2016 22:31

Świetna Robota , aż miło oko popieścić :)
E12 525 man. '79-fajna babka była
E32 735 man. '91+ weitec + koni sport = :) w dobrych rękach/ ***** [*]
E39 540i 6b man '96 - niezłe było
...Avus Blue S38B38 :)
...Jerez Schwarz Rockatansky na kiju 8)

Majkel_
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 28, 2010 19:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: E34 M5 Touring DiamantSchwarz ---> Sebczos

Post autor: Majkel_ » wt maja 17, 2016 06:40

napiszesz coś wiecej o tym jak to robiłeś że tak fajnie wyszlo odnowienie powłoki silnika?

ODPOWIEDZ