Strona 1 z 1

Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: czw paź 16, 2008 21:55
autor: jgw
Witam, jako ze nie znalazlem osobnego miejsca na powitania , to czynie to tutaj :wink:
I od razu pytanie : chcialbym wymienic przelozenie glowne na takie , ktore pozwoliloby mi zejsc z predkoscia max. jednoczesnie dosyc mocno poprawiajac dzieki temu przyspieszenia na poszczegolnych biegach. Moze ktos z Was juz cos takiego robil i wie od jakiego modelu i czy wogole , pasuja graty , w dodatku tak zeby nie zmielilo bebechow.
Druga sprawa : bede rozbieral tyl, wiec chcialbym zeby ktos przejrzal szpere i ewentualnie moze spial troche bardziej ,ale nie znam nikogo kto moglby sie tym zajac , z reszta samochod posiadam od niedawna i moja wiedza na temat ludzi i warsztatow ,ktore znaja ten samochod jest zadna, wiec wszelkie namiary mile widziane :smile:

Re: Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: pt paź 17, 2008 04:10
autor: Koki
jgw pisze: Druga sprawa : bede rozbieral tyl, wiec chcialbym zeby ktos przejrzal szpere i ewentualnie moze spial troche bardziej ,ale nie znam nikogo kto moglby sie tym zajac
W tej kwestii zgłoś sie poprzez priva do kolegi " danielFW " z tego forum.

Re: Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: ndz paź 19, 2008 09:03
autor: buni
seryjne przelozenie to 3.23

napewno mozna zalozyc przelozenie 3.45,
tylko tez ciezko mi ustalic z jakiego dyfra wyjac przelozenie. wydaje mi sie ze od ktoregos e34 bedzie pasowało...

Daniel_FW... do tablicy !!! :razz:

Re: Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: ndz paź 19, 2008 18:03
autor: Pawel_M3GT
Załóż 3.62 z M3 E46 lub E34 535i - 3.64 lub i bedzie dobrze. Jesli krótsze to można 3.91 z np. M5 E34 tylko to juz będzie bardzo krótkie przelożenie raczej nadajace sie na tor.
W kazdym razie musisz pamietac że przelożenie, które bedzie ci potrzebne musi pochodzić z najwiekszej glowy mostu czyli 210. Bo np. m3 3.0 ma mniejsza glowe - 188.
W 3.2 można troche poskracać bo jest 6 biegow.

Re: Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: ndz paź 19, 2008 21:15
autor: jgw
Dzieki za info , teraz wiem juz ze jest jakas alternatywa ale zanim zaczne grzebac trzeba by sie z ksiazka homologacji zapoznac ktore przelozenie jest dopuszczone i ewentualnie z jakimi zmianami.
A propos tego dyfra z M5 E34 , probowal ktos przekladki, czy moze tez wie jaka wtedy predkosc max. powinno sie osiagac ? Szczerze mowiac bylbym zadowolony gdyby przy standardowym odcieciu osiagac okolo 220 km/h.
I jeszcze jedna sprawa (szukalem ale nie znalazlem) czy szosty bieg jest tzw. nadbiegiem , ew. moze ktos wie jakie posiada dokladnie przelozenie?
P.S
Pytanie najwazniejsze : czy jakakolwiek inna skrzynia pasuje do silnika 3.2 ( oczywiscie manualna) bo z tego co zdazylem wywnioskowac w razie klopotow ....lepiej nie myslec.

Re: Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: ndz paź 19, 2008 21:21
autor: buni
6tka ma przelozenie 0.83

a propo skrzyni to chyba kazda bmw podchodzi ( m50,m52,m54,s50,s54 )

Re: Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: wt paź 21, 2008 01:23
autor: daniel FW
tak jak napisał buni alternatyw na skrzynię jest naprawdę sporo, choć w razie awarii rzadko kiedy opłacalne jest naprawianie uszkodzonej

co do przełożenia głównego tak jak napisał kolega wyżej możesz zamontować tam inne przełożenie z mostu o dużej głowie, w e36 występuje tylko w 3,2
w 5 i 7 w autach o większym silniku , jednak nie pasują one idealnie(z wyjątkiem 2 przełożeń w mniejszych mostach występujących w słabszych autach) tz inne przełożenie ma zwykle inne odsadzenie mocowania bębna tz jeżeli np. do dyfra z przełożeniem 3,23 założymy zestaw kół na 3,91 i skręcimy most wałek atakujący będzie zazębiał sie tylko częściowo na kole głównym lub nie da skręcić mostu ponieważ koła zazębiają się zbyt mocno, w związku z czym przy większości zmian przełożeń musimy na tokarce odpowiednio przerobić bęben szpery oraz koło główne lub dorobić odpowiedni dystans odsadzający wieniec

taka operacja u nas :
przełożenie (wałek atakujący i koło główne) od 100 do 200zł
przerobienie elementów pod nowe przełożenie od 100 do 900zł (zależnie od typu przeróbki najdroższa opcja dotyczy mostu w którym wymagane jest dorobienie dystansu odsadzającego i zmiany śrub o innej wytrzymałości i długości)
ustawienie luzu po zmianie przełożenia 50 zł
zacieśnienie od 200 zł -500

Re: Jakie przelozenie glowne do 3,2 ?

: śr paź 22, 2008 00:17
autor: jgw
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi (rzeczowe jak na malo ktorym forum)
daniel FW: pisalem do Ciebie na priva ale mozliwe ze nie czytales wiec ponawiam prosbe :jesli mozesz podaj mi jakis numer tel. chetnie oddzwonie , jesli nie na forum to napisz maila.
Pozdrawiam.