M3 3.2 Smg Estorilblau

Awatar użytkownika
Norberte30
Posty: 252
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:18
Auto: M3 e36 3.2 SMG Estoril
Lokalizacja: Warszawa

M3 3.2 Smg Estorilblau

Post autor: Norberte30 » wt lip 16, 2013 19:02

Cześć wszystkim,

na forum można powiedzieć jestem nowy, wcześniej ograniczałem się raczej do ogłaszania, że chętnie kupie samochód, aż wkońcu się udało. Jestem nowym właścielem ///M Mańkkka z forum, krótko o samochodzie: 3.2 smg, 321km, pewnie w najbliższym czasie będzie hamowane, przebiegu 221tys. do 195 serwis w ASO, jestem trzecim właścicielem od nowości także myślę, że długo mi posłuży i szybko nie będzie właścicieli więcej :) Mam nadzieje, że smg nie bedzie sprawiało kłopotów zbyt wiele i dam sobie z tym rade, chociaż nie chciałem samochodu z tą skrzynią. Po modyfikacji Mańkkka jest to jeśli nie jedyne to napewno jedno z niewielu e36 z łopatkami przy kierownicy :)

eMa kupiona w zeszły piątek po dłuuuugich całodniowych oględzinach, negocjacjach oraz demontażu hamulców i kół. Pojechała do Warszawy na standardowym setupie.
Obrazek Uploaded with ImageShack.us

Pierwszy zakręt w lewo - urwane nadkole prawego koła, pięknie zaczęła się podróż. Nie zdążyliśmy wyjechać z osiedla i oberwała się chyba chmura, w życiu prowadząc samochód nie widziałem takiego deszczu. Maniekkk w późniejszej rozmowie telefonicznej mowił, że czekał w samochodzie, bo bał się wysiąść.

KARMIENIE
Obrazek Uploaded with ImageShack.us

i w drogę...
Obrazek Uploaded with ImageShack.us

Długaa podróż, późno w nocy w domu z wielkimi emocjami. Pobudka 7:20 i do samochodu :D robić nadkole narazie "na chwile", żeby tylko nie tarło przy skręcie.

Oczywiście myjnia...
Obrazek Uploaded with ImageShack.us

powrót i niespodzianka - skrzynia wybiła bieg i nie chce spowrotem go wbić :( łapie za telefon i do Mańkkka co jest grane. Samochód wszedł w tryb awaryjny, pompa wydawała z siebie dzwine dźwięki, powolnie i z hukiem wbijając biegi, aż wkońcu samochód się zatrzymał chyba na czwartym biegu.

Dalej pomoc Mańkkka, Dakica i Kostka, przyjazd Kostka z komputerem, dwa błędy SMG plus pare innych. Nikt nie wie póki co co się dzieje, a samochód stoi... :(
Obrazek Uploaded with ImageShack.us

Samochód pojechał do warsztatu.

Maniekkk okazał się dobrym człowiekiem, odrazu wysłał mi czujnik, który powinien odpowiadać za błędy, jednak diagnoza okazała się inna, a mianowicie AKUMULATOR, który z braku prądu zablokował EWS. Później okazało się, że nie ma ladowania i alternator do tego jest do zrobienia.

Po wielu przygodach, nerwach, złych myślach, jutro popołudniu odbieram auto i będę mógł mam nadzieję cieszyć się pełnia tej maszyny.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz mar 02, 2014 09:33 przez Norberte30, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Oleg » wt lip 16, 2013 22:14

Bardzo fajny pierwszy post w temacie ;) dobrze, że łupa (bo taki przydomek ma Twoj samochód jakbys nie wiedział :D ) trafiła w dobre ręce. Mam nadzieje, ze o nia zadbasz i nie zniszczysz tak fajnego egzemplarza. Maniek poświęcił duzo czasu i niemało pieniędzy zeby auto jeździło tak jak jeździ. Ogarnij kosmetyke i bedziesz miał naprawde świetna emke! Powodzenia w temacie.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

saron22
Posty: 447
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 22:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: saron22 » wt lip 16, 2013 23:04

Ja czekam na wykres z hamowni.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Norberte30
Posty: 252
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:18
Auto: M3 e36 3.2 SMG Estoril
Lokalizacja: Warszawa

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Norberte30 » pt lip 19, 2013 18:58

eMka już jeździ i cieszy po wymianie alternatora i akumulatora oraz oleju z filtrami. Felgi po czyszczeniu domowymi sposobami już nie wyglądają tak najgorzej choć i tak są na wiosne do regeneracji przy okazji planowanego malowania samochodu.

Dzisiaj przymierzałem lotke, czekam na opinie jaki kolor wybrać i czy ma być niska czy wysoka. Zdania są na razie podzielone :)

Zdjęcia z różnych perspektyw:

Obrazek Uploaded with ImageShack.us

Obrazek Uploaded with ImageShack.us

Obrazek Uploaded with ImageShack.us

a jeszcze najprawdopodobniej wisko do wymiany, bo kręci się dość swobodnie...

p.s ma ktoś może jakąś dokładną instrukcje odnośnie montażu lotki? Zestaw montażowy posiadam, ale może ktoś ma coś pomocnego?

Pozdrawiam

tomb32
Posty: 224
Rejestracja: sob sty 30, 2010 14:52
Lokalizacja: gostynin

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: tomb32 » pt lip 19, 2013 21:38

możesz napisac gdzie dostales podwyższenia do spoilera?

Awatar użytkownika
Norberte30
Posty: 252
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:18
Auto: M3 e36 3.2 SMG Estoril
Lokalizacja: Warszawa

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Norberte30 » sob lip 20, 2013 14:29

Nie dostalem jeszcze, nawet na razie nie szukalem, zastanawiam sie czy w ogole szukac.

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Foinix » sob lip 20, 2013 14:59

Norberte30 pisze:p.s ma ktoś może jakąś dokładną instrukcje odnośnie montażu lotki? Zestaw montażowy posiadam, ale może ktoś ma coś pomocnego?

o to Ci chodzi ? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=60
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Oleg » sob lip 20, 2013 15:14

Norbertowi chodzi chyba o LTW.

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Foinix » sob lip 20, 2013 15:19

mam numer części... ale nie widzę dostępnej w żadnym katalogu... ale spróbuj zapytać w ASO

Obrazek
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

Awatar użytkownika
Oleg
Moderator
Posty: 915
Rejestracja: pn lut 08, 2010 12:11
Auto: 1M E82, M3 E36, M3 E92, 996TT
Lokalizacja: Katowice

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Oleg » sob lip 20, 2013 15:22

LTW jak najbardziej tak, ale przynajmniej dla mnie, wtedy niezbędny jest schwert :twisted:
Obrazek

OLEJE MILLERS OILS / ORYGINALNE CZĘŚCI BMW
BBS / SUPERSPRINT
HRE / EISENMANN

RABATY DLA FORUM
KONTAKT --> PW

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Foinix » ndz lip 21, 2013 00:42

schwert był już IS-ach w serii avus i class II, później w M3 GT, a jeszcze później w M3 LTW i wtedy dopiero pojawiły się podstawki pod skrzydło...

więc w naturalnej kolejności powinieneś zamontować najpierw schwert :)

btw... to ze zdjęcia to nie jest schwert, tylko imitacja scalona razem z ecken'ami :D
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

Camil
Posty: 1179
Rejestracja: wt lip 08, 2008 13:32
Auto: e36s54
Lokalizacja: Torun
Kontakt:

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Camil » ndz lip 21, 2013 06:35

co to jest nioniek? :D

Awatar użytkownika
rypik
Posty: 869
Rejestracja: pn paź 12, 2009 10:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: rypik » ndz lip 21, 2013 22:18

Klocki podwyższające OE nie są już dostępne. Niestety.

Awatar użytkownika
Pawel_M3GT
Posty: 2058
Rejestracja: czw cze 21, 2007 18:27
Auto: E36 M3 S54
Lokalizacja: ///M

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Pawel_M3GT » wt lip 23, 2013 01:33

Dystanse pod spoiler nie sa dostepne od kilku dobrych lat - na szczescie - kazdy by takie mial :D Uzywane nie do dostania , jesli juz sie uda to cena pod 3 tys zl.
Plyta pod zderzak w is byla zupelnie inna niz w GT!

Fajne M3, tylko nazwij ja jakims ladnym kobiecym imieniem , łupa nie brzmi za ladnie :P
Lotka obowiazkowo w kolorze nadwozia. Jest to oryginal od coupe ? Te od sedana tez niektorzy na chama zakladaja do coupe..
Dzieki szablonom jest to dosc prosta robota.

Awatar użytkownika
Foinix
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 21, 2011 19:36
Auto: E36 M3 3.2
Lokalizacja: Osby, Sverige
Kontakt:

Re: M3 3.2 Smg Estorilblau Nioniek

Post autor: Foinix » wt lip 23, 2013 12:59

Pawel_M3GT pisze:Plyta pod zderzak w is byla zupelnie inna niz w GT!
no jest inna trochę... przede wszystkim nie posiada regulacji... ale był to pierwszy schwert, który został później udoskonalony dla M3 GT

a co do dystansów LTW... nikt nie robi zamienników ? przecież to bardzo prosty element...
“Nie znam stylu jazdy który nie jest ryzykowny. Każdy z nas musi się poprawiać. Każdy kierowca ma swój limit, mój limit jest troszkę dalej niż innych”
ś.p. Ayrton Senna da Silva

ODPOWIEDZ